Quantcast
CryptoBox 800 UHD

Eurovize 2023 ve Velké Británii?

| redakce | tisk

Populární hudební soutěž Eurovision Song Contest (ESC, Eurovize) by se v příštím roce mohla konat ve Velké Británii. Evropská vysílací unie (EBU) proto zahájila jednání s BBC ohledně možného přesunu pořadatelského statusu pěvecké soutěže na Spojené království.

O tom, kde se bude konat příští ročník ESC vždy rozhodují televizní diváci svými hlasy pro své favority. Vzhledem k tomu, že ESC 2022 v italském Turíně zvítězila Kalush Orchestra z Ukrajiny, měl by se další ročník konat právě na Ukrajině a show pořádat ukrajinská veřejnoprávní UA:PBC. S ohledem na stále probíhající válku na Ukrajině proto EBU hledá nově pořádající zemi. V úvahu přichází BBC, která měla v letošní Eurovizi zástupce ve finále.

Eurovize má zajistit dodržení určitých kritérií, včetně životaschopnosti pořádání akce a splnění bezpečnosti všech zúčastněných stran, včetně veřejnosti. EBU proto provedla studii proveditelnosti s odborníky z UA:PBC a třetích stran, včetně otázek bezpečnosti a zabezpečení. ESC je jednou z nejkomplexnějších televizních produkcí na světě, na které pracují a účastní se ji tisíce lidí a vyžaduje 12 měsíců příprav.

Referenční skupina, správní rada ESC, proto došla s hlubokým politování k závěru, že za současných okolností nelze zajistit bezpečnost a provozní záruky požadované pro provozovatele vysílání pro pořádání, organizaci a produkci ESC podle pravidel ESC nemohou být splněny UA:PBC.

Reklama
Vybrané články