Quantcast

RRTV hledá pořady pro děti na TV Barrandov a Barrandov Krimi

| redakce | tisk

Zda jsou dodržovány licenční podmínky na televizní stanicích TV Barrandov a Barrandov Krimi zjišťuje český regulátor médií RRTV (Rada pro rozhlasové a televizní vysílání). Regulátor na posledním 12. zasedání požádal provozovatele těchto stanic, společnost Barrandov televizní studio, o podání vysvětlení.

RRTV požaduje od provozovatele vysvětlení, respektive specifikaci, "jakými konkrétními pořady naplnil v týdnu od 18. do 24. 7. 2022 ve vysílání programů Televize Barrandov a BARRANDOV KRIMI licenční podmínky. Konkrétně, jakými pořady odvysílanými v tomto období na programu Televize Barrandov naplnil podmínku licence vysílat v rámci vlastní tvorby pořady pro děti a mládež (zábavně-vzdělávací pořady) v ranním vysílacím čase a v rámci akvizičních pořadů vysílat pořady pro děti a mládež - bloky animovaných pořadů předních distributorů v ranním a podvečerním vysílacím čase."

Sídlo televizní skupiny Barrandov (foto: Televize Barrandov)
▲ Sídlo televizní skupiny Barrandov (foto: Televize Barrandov)

"A dále, jakými pořady odvysílanými v tomto období na programu BARRANDOV KRIMI naplnil základní programovou specifikaci, která zakotvuje, že jde o program se zaměřením na pořady pro děti a na dokumenty převážně americké provenience pro různé věkové skupiny diváků. Rovněž Rada v rámci podaného vysvětlení žádá o doložení, že byla naplněna licenční podmínka, že na programu BARRANDOV KRIMI bude podíl pořadů pro děti a dokumentů převážně americké provenience pro různé věkové skupiny diváků 51 %."

Rada stanovila lhůtu k podání vysvětlení 30 dní ode dne doručení této výzvy.

Reklama
Vybrané články