Quantcast
CryptoBox 800 UHD

Trace Xmas - první vánoční kanál je tady

| redakce | tisk

Zatímco venku se s námi pomalu a jistě loučí léto, na televizní obrazovky přichází pravá zima - přesněji vánočně laděné vysílání. První provozovatel přichází za televizními diváky s obsahem ve svátečním balení.

Provozovatel televizní skupiny Trace začátkem září 2022 dočasně rebrandoval svůj kanál Trace Hits na Trace Xmas. Jak je již z názvu patrné, vysílání se nově zaměřuje na vánoční a zimní hity. Cílem programu je přinést pravou zimní pohodu a oblíbené videoklipy, které jsou spojeny s nejkrásnějšími svátky v roce.

Stanice ve vánočním kabátku přichází tentokrát nezvykle brzy a díky tomu si zajistila prvenství a momentálně jedinečnost na britském televizním trhu, na kterém tento program vysílá.

Trace Xmas - záběr z příjmu stanice
▲ Trace Xmas - záběr z příjmu stanice

Vánočně laděné vysílání má přilákat k televizním obrazovkám nejenom diváky ale také i zadavatele reklam, kteří mohou v programu financované právě reklamou propagovat své výrobky a služby týkající se vánočních svátků.

Na britských ostrovech jsou vánoční kanály již zavedenou tradicí. Dočasně jsou přejmenovány a obsahově pozměněny stávající hudební a filmové kanály. Krátce před vánočními svátky nebo až po jejich skončení se programy vrací k původnímu obsahu.

Trace Xmas - záběr z příjmu stanice
▲ Trace Xmas - záběr z příjmu stanice

Trace Xmas (dříve Trace Hits) se vysílá z britského paprsku satelitu Astra 2F. Příjem s parabolami malých rozměrů je proto bezproblémový na britských ostrovech, mimo toto území signál slábne a příjem je možné zrealizovat s parabolami o větších rozměrech. Záleží na místě příjmu.

technické parametry - Trace Xmas (dříve Trace Hits):

• Astra 2F (28,2°E), freq. 11,343 GHz, pol. V, SR 27500, FEC 5/6, DVB-S/QPSK, FTA

Reklama
Vybrané články