Quantcast
Konference Radiokomunikace

52E: Filmový FX HD a dětský Toonix HD mění TP

| redakce | tisk

Dva atraktivní bezplatné ( FTA) programy mění vysílací transpondér na společném telekomunikačním satelitu Turkmenistánu a Monaka. Stěhování se týká filmového kanálu FX HD a dětské stanice Toonix HD.

Obě tyto stanice doposud vysílaly na zmíněné družici u operátora WNS (Wide Network Solutions), na kmitočtu 11,221 GHz. Vysílání těchto dvou stanic bylo na zmíněné frekvenci včera ukončeno. Programy se následně objevily na novém vysílacím transpondéru - na kmitočtu 10,762 GHz.

FX HD - záběr z příjmu stanice z nového TP
▲ FX HD - záběr z příjmu stanice z nového TP

Stanice FX HD a Toonix HD se nejenom bleskově přestěhovaly na nové vysílací parametry (bez souběžné distribuce nutné na plynulý přechod na nové vysílací parametry) ale zároveň došlo ke krátkodobé technické odstávce (přestávce). Obě stanice momentálně vysílají statickou obrazovku a divákům slibují obnovení vysílání 30. října 2022.

Tyto programy jsou určené pro persky hovořící publikum. Volné (FTA) vysílání a atraktivní obsah v kombinaci s výborným pokrytím signálu střední Evropy (v Čechách s parabolou od průměru 60 cm, na Moravě a dál směrem na východ signál slábne a je nutný větší rozměr - cca 90 cm).

Toonix HD - záběr z příjmu stanice z nového TP
▲ Toonix HD - záběr z příjmu stanice z nového TP

Vedle FX HD a Toonix HD se z pozice 52°E vysílá celá řada dalších atraktivních stanic v HD i SD rozlišení. Zmíníme například programy skupiny Persiana Media, včetně sportovní Persiana Sports HD, hudební AMC HD, zábavní MBC Persia HD, zábavní a filmové AVA Family HD a AVA Series HD, filmový 247Box HD a další. Filmové stanice většinou vysílají tituly v původním znění (v angličtině) s perskými titulky na obrazovce.

nové technické parametry - FX HD, Toonix HD:

• TürkmenÄlem/MonacoSat (52°E), freq. 10,762 GHz, pol. V, SR 27500, FEC 1/2, DVB-S/QPSK, FTA

původní technické parametry - FX HD, Toonix HD (vysílání zde bylo ukončeno!):

• TürkmenÄlem/MonacoSat (52°E), freq. 11,221 GHz, pol. V, SR 27500, FEC 2/3, DVB-S/QPSK, FTA

Reklama
Vybrané články