Quantcast

Česká televize zve diváky do Zóny ČT24. Poprvé v neděli 5. března

| redakce | tisk

Česká televize rozšiřuje své vysílání o nový zpravodajský pořad. Půlhodinový týdeník Zóna ČT24 o výzvách současného světa a jejich dopadech na životy lidí uvidí diváci každou neděli večer na zpravodajské Čtyřiadvacítce. V premiéře jej Česká televize uvede 5. března od 21:30 hodin.

Zóna ČT24 se zaměří na bezpečnost a výzvy dnešního světa. Autoři, zkušení reportéři, se budou věnovat zahraničním i domácím tématům - od práce tuzemských záchranářů přes pohyby na bojištích moderních konfliktů až po dění v kyberprostoru,“ upřesňuje náplň nové relace jeden z jejich autorů a moderátorů David Miřejovský. Týdeníkem budou diváky kromě Davida Miřejovského provázet také Michal Kubal, Martin Řezníček, Jakub Szántó nebo Martin Jonáš. Jejich společným jmenovatelem je kromě novinářské expertizy také dlouholetá zkušenost z postu zahraničního zpravodaje České televize.

Zóna ČT24 (foto: ČT)
▲ Zóna ČT24 (foto: ČT)

Půlhodinový magazín nabídne divákům nové pohledy na aktuální témata a odhalí detaily, které zpravodajství běžně nemapuje. Na jeho výrobě se kromě zahraniční a domácí redakce budou podílet také regionální zpravodajové napříč celým Českem a také redakce vědy.

Vůbec poprvé se nová relace divákům představí tuto neděli, krátce po ročním výročí ruské invaze na Ukrajinu. Téma války se zároveň stane hlavní náplní premiérového dílu. Ve vysílání bude Zóna ČT24 následovat vždy po nedělním vydání Devadesátky ČT24.

zdroj: ČT

Reklama
Vybrané články