Quantcast

Nový hudební pořad Na šnúre na RTVS

| redakce | tisk

RTVS ve spolupráci s Asociací hudebních klubů Slovenska přináší na obrazovky Dvojky nový hudební pořad Na šnúre. Diváci se mohou těšit na záznamy čtyř živých koncertů interpretů a kapel, rozhovory se zpěváky, zpěvačkami, kapelami a fanoušky o hudbě, klubech a všem, co hudební život přináší.

Pořadem budou provázet Viera Ráczová z Rádia_FM a Oliver Rehák z Denníku N. První koncert odvysílá RTVS na televizním okruhu Dvojka tento pátek 26. května ve 23.05 h. Další díly vždy v pátek později večer.

Pořad Na šnúre a moderátoři Oliver Rehák a Viera Ráczová (foto: Robo Piroška)
▲ Pořad Na šnúre a moderátoři Oliver Rehák a Viera Ráczová (foto: Robo Piroška)

V pilotním díle se hudebním fanouškům představí skupina Dis is Markéta v místním hudebním klubu Music a Café Nitra. V dalších dílech se diváci mohou těšit také na koncert Eda Klena z prešovského Stromoradia, The Youniverse z trenčínského Piano Clubu a seriál uzavře nejdéle hrající původní kapela z Nového Mesta nad Váhom Nora Carusso v klubu Za rampami.

Na obrazovce se představí hudebníci, kteří už nejsou úplně noví, ale zároveň ještě nejsou veřejnosti známí. Jejich výběr je výsledkem rozhodnutí členů Asociace hudebních klubů Slovenska, přičemž primárním cílem je zviditelnit nová jména na scéně ze všech regionů nebo dlouhodobě fungující kvalitní hudební projekty, které si podle dramaturgů hudebních klubů zaslouží větší pozornost.

Úvodní díl pořadu Na šnúre nabídne divákům koncert skupiny Dis is Markéta, rozhovor s jejími členy Martinou Kertészovou (zpěv, texty písní) a Romanem Stražancem (violoncello) a reakce a názory fanoušků na tvorbu této mladé kapely. Zazní autorské písně Torysa, Idú, Hrajžemi, Hrajžemi, Labuť, Šeřík, Zahorela a Básník.

zdroj: RTVS

Reklama
Vybrané články