Quantcast

Web ČT24 nově nabízí v češtině články zahraničních veřejnoprávních médií

| redakce | tisk

Zpravodajství České televize na svůj web ČT24 nově zařazuje články zahraničních veřejnoprávních médií sdružených v Evropské vysílací unii (EBU). Zprávy z Francie, Německa nebo třeba Belgie naleznou návštěvníci v češtině pod rubrikou Evropský pohled. Cílem projektu European Perspective je zajistit přístup k textům, fotografiím i videím splňujícím kritéria veřejné služby v rodném jazyce čtenářů.

Díky projektu European Perspective si diváci a čtenáři našeho zpravodajského webu mohou přečíst původní články a zhlédnout videoreportáže veřejnoprávních médií například ze Švýcarska nebo z Finska, ale třeba i Litvy a dalších zemí. Získají tak v českém mediálním prostoru unikátní přístup k důvěryhodným informacím nad rámec toho, na co jsou od Čtyřiadvacítky zvyklí,“ říká šéfredaktor zpravodajství ČT a výkonný ředitel ČT24 Petr Mrzena.

S překladem jednotlivých článků pomáhá umělá inteligence. Konečné slovo a zodpovědnost ale tradičně stojí jak v České televizi, tak u partnerských vysílatelů, na redaktorech samotných. Díky tzv. celoevropskému newsroomu si lidé ve velké části Evropy mohou přečíst zprávy ve svém rodném jazyce například také z českých regionů, které zahraniční agentury běžně nepokrývají.

Těší mě, že naše články jsou dostupné zahraničním televizím, které je s logem ČT na svých portálech a ve svém jazyce hojně využívají. Zahraničním čtenářům to pomáhá zorientovat se v českém dění a České televizi upevnit své místo mezi respektovanými evropskými veřejnoprávními médii,“ doplňuje šéfredaktor on-line zpravodajství ČT24 Karel Tinl.

Evropská vysílací unie aktuálně zprostředkovává jednu z nejrozsáhlejších sítí na světě pro mezinárodní výměnu televizních příspěvků, založenou na satelitních a optických spojích. Propojení on-line redakcí nad rámec dosavadní spolupráce má dle slov EBU pomoci lidem orientovat se v přesycené mediální scéně a tvořit protiváhu k dezinformačním kampaním.

zdroj: ČT

Reklama
Vybrané články