Quantcast

SES a NorthStar s novou generací služeb SSA

| redakce | tisk

Společnosti NorthStar Earth & Space Inc. (NorthStar) a SES (Astra) podepsaly dohodu o spolupráci na implementaci nové generace komerčních služeb Space Situational Awareness (SSA).

Obě společnosti dnes oznámily, že cílem je výrazně zvýšit přesnost sledování rezidentních vesmírných objektů (RSO), aby se zvýšila bezpečnost a udržitelnost operací ve vesmíru.

Tato dohoda navazuje na loňské oznámení společností NorthStar a SES o spolupráci a přispění k realizaci udržitelnějšího vesmírného prostředí a posiluje jejich společný závazek vést cestu k odpovědným praktikám ve vesmíru.

Využitím svých doplňkových odborných znalostí, pokročilých technologií a komplexních satelitních sítí budou společnosti spolupracovat na optimalizaci špičkových služeb SSA jedinečného rozměru, přesnosti a spolehlivosti. Tato komerční služba posílí tradiční schopnosti správy vozového parku tím, že sníží riziko kolize a umožní optimální bezpečnost a efektivitu během provozu.

NorthStar Earth & Space Inc. (NorthStar) je první komerční poskytovatel služeb pro monitorování vesmíru z vesmíru. Lucemburský satelitní operátor SES (Astra) je lídrem v oblasti globálních řešení pro konektivitu obsahu.

zdroj: SES

Reklama
Vybrané články