HDTV kanál Anixe HD odstartuje na Astře 19,2°E nejdříve v červnu
| redakce | tiskNový německý HDTV kanál Anixe HD zahájí vysílání na evropském satelitním systému Astra 19,2°E nejdříve v červnu letošního roku. Vyplývá to z informací, které přinesl magazín AreaDVD. Anixe HD měl podle původních informací odstartovat již 1.dubna 2006. Tento datum zatím uvádí také internetová stránka provozovatele.
Anixe HD bude používat kompresní formát MPEG-4/H.264 v nové normě DVB-S2. Pro příjem bude nutný vhodný HD set top box s podporou MPEG-4 a DVB-S2. Na našem trhu je již k dispozici model Humax PR HD-1000, který byl v minulém týdnu představen na stránkách parabola.cz.
Anixe HD bude nabízet pořady ve vysokém rozlišení. Program bude složen z hudby, filmových magazínů, cestopisů, sportu a filmů. Vysílané pořady budou chráněny HDCP proti kopírování. Podrobnější informace o pořadech Anixe HD zatím nebyly zveřejněny.
Parabola.cz
Facebook
Twitter











20:05 Zázraky přírody
20:00 Angelika a král
20:13 Sportovní noviny
20:15 Mladá krev (9)
20:10 Profesionálové 3 (6)
20:05 Mistr zábavního umění 2025
20:30 Záhady tela
20:10 Anjeli strážni
20:30 Susedia
20:20 V sedmém nebi