Quantcast

ČT sport odvysílá 58 závodů Světového poháru i domácí MS z Nového Města na Moravě

| redakce | tisk

V sobotu 25. 11. padne první startovní výstřel Světového poháru ve švédském Östersundu. Vrcholem nadcházející biatlonové sezony bude mistrovství světa v Novém Městě na Moravě. Po pěti letech se také vracejí zámořské zastávky v Kanadě a Spojených státech. ČT sport bude u toho. Nově se v roli komentátora objeví Tomáš Jílek, mezi experty Gabriela Soukalová.

Nová sezona odstartuje v sobotu ve 12.30 závodem smíšených dvojic ve švédském Östersundu. Diváci uvidí přímý přenos v rámci Studia ČT sport, které doplňuje kontinuální vysílání zimních sportů. Celkem bude Česká televize vysílat 58 závodů Světového poháru, na všech závodech v zahraničí bude mít i svůj štáb. Biatlonová sezóna vrcholí v únoru, kdy se podruhé v historii uskuteční mistrovství světa na českém území v Novém Městě na Moravě. ČT je zároveň hlavním distributorem signálu pro celý svět.

Celý biatlonový projekt se začal připravovat již v létě, kdy jsme natáčeli zajímavý obsah, který diváci uvidí v únoru během MS v Novém Městě na Moravě. Světový šampionát v domácím prostředí ostatně bude hlavním pilířem našeho vysílání od začátku sezóny. Máme připravené speciální rozhovory s českými reprezentanty o MS ve Vysočina aréně. Chceme opět zaujmout diváky, kteří mají v oblibě biatlon a dlouhodobě ho sledují,“ říká dramaturg a moderátor vysílání biatlonu a šéfredaktor RS Brno Petr Kubásek.

V týmu komentátorů je Michal Dimitrov, Tomáš Jílek, Tomáš Lachman a Jiří Rejman, který bude zároveň působit i jako reportér spolu s Jakubem Ščurkevičem a Martinem Vichnarem. Komentování biatlonu bude novou zkušeností pro Tomáše Jílka, jehož jméno a hlas mají diváci spojené hlavně s Tour de France.

Těším se na spolupráci se stávajícími i novými experty, protože pro mě souhra s nimi je vždycky tím, co mě na mé pestré práci baví asi nejvíc. Styl komentáře je s každou osobností jiný, tak se samozřejmě zásadně liší i způsob, tempo, rytmus a obsah provázení diváků přenosy z různých sportů. Ale podobnosti si hledám: biatlonový sprint nebo vytrvalostní závod je něco jako časovka, zatímco stíhačka s hromadným závodem se typově víc blíží ke klasické etapě na kolech,“ popisuje svou novou roli Tomáš Jílek.

V týmu expertů budou Roman Dostál, Ivan Masařík, Ondřej Moravec, Vlastimil Vávra a nově i bývalá česká reprezentantka Gabriela Soukalová. Trojnásobná medailistka z olympijských her a dvojnásobná mistryně světa si v průběhu sezony vyzkouší i komentování a bude součástí týmu České televize na mistrovství světa.

Těším se na novou výzvu a i na to, že uvidím biatlon z úplně jiného pohledu,“ dodává Soukalová.

zdroj: ČT

Reklama
Vybrané články