Quantcast

Ash Dykes překonává hranice možného na Viasat Explore

| redakce | tisk

Ash Dykes je původem z Walesu. Je extrémní sportovec, jehož životní cesty připomínají epické příběhy plné odhodlání a odvahy. Tento dobrodruh se již zapsal do historie díky svým neuvěřitelným výkonům, jako je například pěší přechod přes celou délku řeky Jang-c'-ťiang, což je úctyhodných 6300 km.

Během této roční cesty Dykes čelil ničivým bouřím, sesuvům půdy, a dokonce i setkáním s divokým medvědem. Dále svou odvahu prokázal při přechodu Mongolska bez jakékoliv asistence, kde na 2400 km dlouhé trase zdolával pohoří Altaj a procházel poušť Gobi s pouze vozíkem plným potřebného vybavení.

Dokumentární seriál Velká čínská zeď s Ashem Dykesem (foto: Viasat World)
▲ Dokumentární seriál Velká čínská zeď s Ashem Dykesem (foto: Viasat World)

Ashova cesta Velkou čínskou zdí
Nejnovější výzvou pro Ashe Dykese byla Velká čínská zeď, na kterou se vydal, aby prozkoumal nejen její známé části, ale i ty, které jsou skryty před zraky běžných turistů. Během této dvouapůlměsíční expedice Dykes zdolával zasněžené vrcholky, procházel nekonečné pouště a přitom se setkával s lidmi, kteří mají k této historické stavbě osobní vztah. Tato cesta nebyla jen fyzickou výzvou, ale i intenzivním ponorem do historie a kultury, která je s Velkou čínskou zdí nerozlučně spjata.

Odkryté tajemství Velké čínské zdi
Velká čínská zeď je světově známá jako stavební a historický fenomén, ale málokdo ví, že některé její sekce jsou staré až 2700 let. Ashova cesta vedla i k méně známým úsekům, jako je zeď Chu, která byla postavena z kamene a zpevněné zeminy, a která vypráví příběhy staré Číny, jež jsou často opomíjeny. Zajímavostí jsou i zatopené úseky zdi, jako je úsek Xifengkou, který se ponořil pod vodu v roce 1975. Dnes tento podvodní úsek přitahuje potápěče, kteří chtějí prozkoumat tuto část Velké čínské zdi zcela novým způsobem.

Dokumentární seriál Velká čínská zeď s Ashem Dykesem (foto: Viasat World)
▲ Dokumentární seriál Velká čínská zeď s Ashem Dykesem (foto: Viasat World)

Historie a příroda v symbióze
Velká čínská zeď odhaluje nejen historický význam této oblasti, ale je také důkazem její interakce s okolitým přírodním prostředím. Od setkání s Žlutou řekou, která se na jednom místě dotýká zdi, až po vrcholky, kde zeď dosahuje své maximální výšky 1439 metrů nad mořem. Čínská zeď je důkazem jak může stavba vytvořena člověkem splynout s okolitým světem tvořeným přírodou.

Teď budete i vy mít možnost se vydat na dobrodružnou cestu po jednom z nejzáhadnějších a nejúchvatnějších stavebních děl naší planety, Velké čínské zdi. Společníkem vám na této výpravě nebude nikdo jiný než samotný Ash Dykes, muž, který se nebojí žádné výzvy a jehož jméno je zapsáno ve světových rekordních knihách.

Pokud vás fascinuje historie a dobrodružství, nenechte si ujít premiéru dokumentárního seriálu Velká čínská zeď s Ashem Dykesem, který v premiére odvysílá televizní stanice Viasat Explore již 1. května ve 21:00 hodin.

zdroj: Viasat

Reklama
Vybrané články