Satelit XM-4 zahájil provoz
| redakce | tiskAmerický broadcaster XM Satellite Radio uvedl do provozu dva nové satelitní vysílací systémy. V pátek zahájil činnost satelit XM-4 (známý také jako Blues).
Družici zhotovila a dodala společnost Boeing Satellite Systems International, Inc. V kombinaci s XM-3 (známý jako Rhythm, v provozu od začátku roku 2005) a Blues poskytne pevnou základnu pro digitální vysílání ve dvou dekádách.
"Rhythm a Blues jsou velmi výkonné a stabilní systémy pro satelitní rádio," říká John Dealy, zástupce SM Satellite Radio. "Oba satelity jsou funkční a očekáváme, že budou sloužit po dobu 15 let pro naše abonenty XM."
Rhythm a Blues nahradily původní satelity Rock a Roll, vynesené v roce 2001.
Parabola.cz
Facebook
Twitter











20:10 Místo zločinu České Budějovice (12/13)
20:00 Muž z Ria
20:20 Specialisté (151)
20:15 Polda V (7)
20:10 Charleston
20:05 Policie Delta
20:30 Svet naruby
20:10 Lov slov
20:30 Sestričky II. (3)
20:20 Inženýrská odysea (12)