Quantcast

ERT se připravuje na přenosy olympijských her

| redakce | tiskobrázek k článku: ERT se připravuje na přenosy olympijských her

Řecká národní vysílací společnost (ERT) se již začala připravovat na přenosy z letních olympijských er, které se budou tentokrát konat v Athénách. Náklady na dopravu signálu se vyšplhají až k částce 60 miliónů Euro.

Veřejnoprávní broadcaster modernizoval infrastrukturu a investoval nemalé prostředky do technologií. Ačkoliv je celková částka enormní, velkou část výloh bude pokryto reklamou a dalšími produkty. ERT by mohla z této sumy získat až 20 miliónů Euro.

Velmi důležitá je i spolupráce ERT s athénským olympijským vysílačem AOB (Athens Olympic Broadcasting). AOB je hostitelskou vysílací organizací. Jako takový je zodpovědný za výrobu a distribuci, vysokou kvalitu rozhlasových a televizních přenosů z letošních olympijských her.

Signál je pak poskytován všem broadcasterům, které mají práva od International Olympic Committee (mezinárodní olympijský výbor) a Athens Olympic Committee (athénský olympijský výbor).

AOB je také odpovědný za nezbytnou infrastrukturu v dějišti her a zabezpečení výroby signálu a budovy a vybavení na ploše 70 tisíc čtverečních metrů pro International Broadcast Centre (mezinárodní vysílací svaz).

Na výrobě přenosů se bude podílet řada špičkových odborníků i týmy ze zahraničí, které mají letité zkušenosti s vysíláním přenosů ze specifických sportů.
Přenosy z OLH se budou vysílat v přibližně 200 zemích světa.

Na zajištění přenosů se budou podílet následující rozhlasové a televizní společnosti, které mají smlouvu s IOC a ATHOC: Arab States Broadcasting Union (ASBU), Asia Pacific Broadcasting Union (ABU), Canadian Broadcasting Corporation (CBC), Caribbean Media Corporation (CMC), Chinese Taipei Athens Pool (CTAP), European Broadcasting Union (EBU), Japan Consortium (JC), Korean Pool (KP), National Broadcasting Company (NBC), Organizacion de la Television Iberoamericana (OTI), Seven Network Australia (SEVEN), Supersport International (SSI), Television New Zealand (TVNZ), Union des Radiodiffusions et Televisions Nationales d'Afrique (URTNA) (TSI)

Reklama
Vybrané články