Rupert Murdoch navýšil svůj podíl v Premiere
| redakce | tiskAustralský mediální magnát Rupert Murdoch navýšil svůj podíl v německé placené televizi Premiere. Murdoch nedávno získal 14,58 procentní podíl a po dnešním navýšení kontroluje téměř pětinu akcií - přesněji 19,9 procenta. Informuje o tom DPA.
Murdoch se stal začátkem ledna letošního roku jedním z velkých akcionářů Premiere. Jeho mediální koncern News Corp. tehdy koupila podíl od kabelového operátora Unitymedia za 287 milionů euro a podařilo se mu tak vrátit na německý televizní trh. Již dříve se spekulovalo o možnosti vstupu na tento trh.
Se vstupem Murdocha do Premiere dochází k tlaku ke změně kódovacího systému - z Nagravision na Videoguard. Systém Nagravision švýcarské společnosti Kudelski v současné době není považován za příliš bezpečný kódovací systém a proto během druhého kvartálu Premiere vymění všechny přístupové karty. V souvislosti s výměnou karet se začíná spekulovat o možnosti přechodu na systém Videoguard, který z 80 procent vlastní právě R. Murdoch.
News Corp. je filmovým producentem (20th Century Fox), provozovatelem televizních stanic (Fox), časopisů a novin (The Sun), knižního vydavatelství aj. V placené televizi Sky Digital společnosti BSkyB kontorluje 39 procent akcií, 100% v italské Sky Italia.
Parabola.cz
Facebook
Twitter











20:06 Sladce a hladce
20:00 Starověké velmoci
20:20 Bratři a sestry (28)
20:15 Polabí (29)
20:10 Labyrint 3 (3)
20:05 Vím, že nic nevím
20:30 Vanina (3/4)
20:00 NAŠE STOROČIE očami storočných
20:30 Dunaj, k vašim službám XII. (13)
20:20 Laskavý divák promine (4)