Quantcast

Óčko předá cenu za nejlepší český videoklip roku 2003

| redakce | tiskobrázek k článku: Óčko předá cenu za nejlepší český videoklip roku 2003

Óčko uzavřelo smlouvu s agenturou Petarda, která pořádá vyhlašování hudebních cen Anděl 2003. V rámci partnerství zástupce Óčka na slavnostním večeru 20.3. předá cenu Akademie populární hudby za nejlepší videoklip minulého roku. Na obrazovce hudební televize zároveň probíhá anketa, ve které diváci ze tří nominovaných videoklipů vybírají svůj nejoblíbenější.

Letošní vyhlášení výročních cen Akademie populární hudby Anděl 2003 se odehraje ve Společenském sále Kongresového centra v Praze. Přímý přenos vysílá od 20 hodin Česká televize a Český rozhlas 1 Radiožurnál.

Součástí akce je doprovodný program, který nabídne šestice hudebních klubů na pražské Národní třídě. Ta se na tento večer symbolicky promění na ulici Andělskou. V klubech Reduta, Platýz, Rock Café, Vagon, N11 a Parnas bude koncertovat celkem třiadvacet českých zpěváků, skupin a DJ´s. V klubu Platýz například vystoupí od 21 hodin Jan Burian. Tento unikátní festival české hudby Óčko odvysílá jako střihový dokument. Ohlédnutí za cenami Anděl 2003 nabídne Óčko také 28.3., na kdy je připravován tříhodinový přímý přenos ze studia za účasti pořadatelů hudebních cen a členů Akademie populární hudby.

Divácká anketa o nejoblíbenější klip roku 2003 nabídne srovnání názoru odborníků a hudebních fanoušků. Počet došlých SMS zpráv v této anketě opět dokazuje obrovský zájem diváků Óčka o interaktivní služby, které jim televize nabízí. Lidé posílají až tisíce esemesek denně. Podobný zájem bylo možné zaznamenat už v prosinci během premiéry ankety Hudební ceny Óčka ? tehdy dorazilo přes 7 000 hlasů. Pro srovnání: do tradiční ankety Slavík hlasovalo 46 000 lidí, ovšem během 3 měsíců a za mohutné podpory celostátních komerčních i veřejnoprávních médií. 7 000 hlasů do Hudebních cen Óčka přišlo během několika dnů.

Na Óčku si v krátké době diváci budou moci posílat SMS vzkazy přes obrazovku (SMS chat). Další vyhledávanou zábavou se stává stahování melodií jako vyzvánění na mobilní telefony. ?V budoucnu by měly vzniknout kluby Óčka a soustřeďovat tyto interaktivní diváky. To znamená takové, kteří nemají televizi jenom jako přístroj na koukání, ale kteří rádi soutěží, posílají SMS, hrají si, komunikují,? říká generální ředitel Óčka Jiří Balvín.

SMS zprávy jsou na Óčku pravidelně využívány v těchto pořadech: In box (soutěže), speciály DJ divák (živé vysílání vždy provází soutěž), Den s... (vždy soutěž o ceny, např. do soutěže Den s Linkin Park dorazilo téměř 4 000 SMS), SMS melodie (tisíce lidí si stahují vyzváněcí melodie, např. za leden to bylo celkem 375 písničkových titulů) (TZ TV Óčko)

Reklama
Vybrané články