Quantcast
CryptoBox 800 UHD

Skylink a Irdeto: Pro výměnu karet není důvod

| Martin Vyleťal | tisk

V srpnu až září letošního roku začne satelitní platforma Skylink testovat kódovací systém Irdeto, který v budoucnu nahradí stávající systém CryptoWorks, který už dále nebude vyvíjen a podporován. Skylink upozorňuje, že zatím není žádný důvod k výměně karet.

"Spuštění nového systému neznamená, že vypneme CryptoWorks. Bude se jednat pouze o další simulcrypt. Pro výměnu karet tedy není důvod," upozorňuje za Skylink výkonný ředitel TradeTec Jaromír Glisník. "Irdeto nám bude v budoucnu dodávat univerzální karty nové generace zvané ICE (Irdeto CryptoWorks Enveloped). Tato karta funguje jak v dekodérech CryptoWorks, tak i v dekodérech Irdeto PIsys."

Nové karty budou pro individuální výměny či pro případy, kdy bude nutné provést výměny karet. "To by nám umožňovalo do budoucna objednávat pouze ICE karty a pokud by byla v budoucnu nutnost individuální výměny (poškození) nebo plošné výměny (pirátství) staré karty, díky kompatibilitě bychom byli schopni dodat zákazníkům ICE karty," přibližuje plány Jaromír Glisník. "A my nyní právě testujeme tu zpětnou kompatibilitu ICE karet - tedy jejich funkčnost v přijímačích / modulech CryptoWorks, které jsou na trhu a mezi zákazníky."

Irdeto ICE přinese řadu nových funkcí. "Celá věc je velmi zajímavá a slibujeme si od ní spoustu nových funkcí. Přechod na PIsys nám otevře zcela nové možnosti a umožní importovat přijímače s dekodéry Irdeto, kterých je podstatně více, než s CryptoWorksem," říká Jaromír Glisník.

CryptoWorks zůstane v provozu ještě několik let. "Plánujeme, že CAS CryptoWorks zůstane v provozu minimálně do konce roku 2012 a oba systémy tak poběží současně po dobu několika let," uzavírá téma Jar. Glisník za TradeTec.

Reklama
Vybrané články