Quantcast
Konference Radiokomunikace

Romantica v UPC Direct

| Tisk

Romantica v paketu UPC Direct

V posledních dnech a týdnech dostáváme do naší redakční e-mailové schránky dotazy související s vysíláním stanice Romantica v paketu UPC Direct. Tato stanice příznivců telenovel přestala zhruba od poloviny ledna 2002 šířit český zvukový doprovod. Požádali jsme zástupce společnosti UPC o vyjádření k této problematice.

"Česká verze Romanticy byla převedena na nový satelit. Ostatní středoevropské mutace kanálu Romantica zůstaly na původním satelitu. Při tzv. up-linkování signálu UPC Direct v anglickém Maidstone, odkud se na satelit posílá celý balík programů pro UPC Direct (pro všechny středoevropské země), však potřebujeme pro novou českou pozici kanálu Romantica další prostor na satelitním transpondéru. A ten se pochopitelně musí u pronajímatele satelitní kapacity objednat a stojí pochopitelně nemalé peníze. Proto přestala být česká Romantica do balíku UPC Direct zatím dodávána. Alespoň do doby, než se provozovatel kanálu Romantica dohodne s UPC. Nedohodne-li se, budeme nuceni tento kanál vyřadit."

Tolik odpověď ze strany UPC.Dodejme již jen, že přenosová trasa s programem Romantica je vysílána na satelitu Eutelsat W2 (satelitní pozice 16E), kde je Romantica vysílána v digitálním multiplexu společnosti INTV na kmitočtu 12,645 GHz, polarizace vertikální, SR 10000, FEC 2/3. Signál byl v minulých dnech vysílán včetně českého zvukového doprovodu volně. Nyní je signál opět v kódu Irdeto.


Parabola.cz

Reklama
Vybrané články