Quantcast
Konference Radiokomunikace

Kanál Nova Cinema odstartoval na UPC Direct

| Tisk

logo Dnes odpoledne se na středoevropské satelitní platformě UPC Direct, na satelitech Astra 19,2 st. východní délky, objevil pro české zákazníky této služby filmový a seriálový kanál Nova Cinena. Program se vysílá na původní pozici stanice "bebe tv", která se nedávno přesunula na jiný transpondér - Astra 1KR (10,921 GHz, pol. H, SR 22000, FEC 5/6).

"Nova Cinema vysílá na platformě UPC Direct zkušebně. O oficiálním startu budeme informovat v tiskové zprávě", uvedl na dotaz serveru parabola.cz k vysílání Nova Cinema na satelitní platformě František Malina, tiskový mluvčí a ředitel PR oddělení společnosti UPC Česká republika. V kabelových sítích UPC Digital je program dostupný od zahájení vysílání Nova Cinema.

Kanál Nova Cinema odstartoval v sobotu 1.12.2007 hodinu před polednem. "Kombinací obou programů – stávající Novy a mladší Novy Cinemy – by si měl každý divák přijít na své. Naším cílem je rozšířit stávající nabídku TV Nova ve snaze oslovit diváky různých věkových kategorií, zájmů, profesí i životních stylů," uvedl krátce před startem Nova Cinema Petr Dvořák, generální ředitel TV Nova.

Nova Cinema se původně profitoval jako bezplatný kanál. Cílem bylo zajistit distribuci programu v kabelových, satelitních a IPTV platformách v co nejkratší možné době. Jednání ale začala s některými distributory váznout - Nova totiž chce za svůj program symbolické pravidelné poplatky. U satelitní distribuce je to 15,-Kč ročně za každého diváka.
logo
Technické parametry příjmu Nova Cinema na UPC Direct:

satelit: Astra 1G (19,2°E)
kmitočet: 12,382 GHz
polarizace: horizontální
SR: 27500
FEC: 3/4
kódování: CryptoWorks + Nagravision 2


dostupnost: česká základní nabídka Rodina
EPG: ano

Televizi Nova Cinema provozuje společnost CET 21, kterou kontroluje bermudská společnost CME pod kterou patří i celoplošná TV Nova a kabelový a satelitní kanál Galaxie Sport.

Nova Cinema je kombinací několika formátů - seriálů, filmů, dokumentárních filmů. Stanice vysílá denně od 12:00 do půlnoci. O víkendu startuje o hodinu dříve.

Program stanice Nova Cinema je umístěn v sekci PROGRAM; veškeré informace o Nova Cinema a možnosti příjmu také ve speciálu k Nova Cinema.

Martin Vyleťal

Reklama
Vybrané články