Quantcast

Televize Z1 od listopadu na nové satelitní frekvenci

| Tisk

logo Zpravodajská televize Z1 změní od soboty 1. listopadu frekvenci pro přenos satelitního vysílání. Diváci, kteří sledují vysílání této stanice na pozici Astra 23,5 stupně východně, si budou muset signál Z1 přeladit na novou frekvenci 11797/H s SR 27500 a FEC 3/4. Ostatní parametry jejího satelitního vysílání zůstávají nezměněny.

Změna nastává z důvodu rozhodnutí našeho provozovatele satelitní platformy Skylink - společnosti Towercom, změnit transpondér. Diváci nás tak od zítra uvidí na nové frekvenci 11797. Na této frekvenci budeme nadále šířeni volně, spolu například se slovenskou TV JOJ a JOJ Plus,“ říká Vít Novotný, výrobně-technický ředitel Z1.
Změna vysílače Z1 v OstravěZpravodajskou televizi Z1 čeká dnes ještě změna týkající se pozemního digitálního vysílání (DVB-T) v Ostravě. Diváci, kteří přijímali signál této stanice v digitálním multiplexu 3 na kanále 54 z vysílače Hošťálkovice spolu s televizemi Prima, Óčko a Public TV, musí své set-top-boxy znovu naladit, aby signál Z1 přijímali v tomto multiplexu na novém kanále 32 z vysílače Hladnov.

Změnu vysílače a vysílacího kanálu ostravského multiplexu 3 si vyžádal plán digitalizace, který kanál 54, na němž tato síť dosud vysílala, přiřadil veřejnoprávnímu multiplexu 1.

Ivana Dubášová

Reklama
Vybrané články