Quantcast
TereBox T2

Vyjádření k insolvenčnímu řízení firmy Gital

| Tisk

logo Česko-slovenská satelitní platforma Skylink (TradeTec, a.s / Towercom, a.s.) reaguje na oznámení společnosti Gital, s.r.o. s titulkem „Válka o ovládnutí českého televizního satelitního trhu?“ ze dne 7. 10. 2008.

Přestože se v textu tohoto oznámení nezmiňuje ani značka Skylink ani žádná přímá souvislost s podnikáním firem, které tuto značku používají, objevily se v médiích spekulace, že insolvenci Gitalu způsobily jakési nekalé praktiky konkurence, a to s přímým odkazem na TradeTec, a.s., tedy společnost, která pod značkou Skylink v České republice působí (dříve TRADE and TECHNOLOGY, a.s.).

Společnost TradeTec, a.s. je nucena na tyto spekulace reagovat.

Z veřejně dostupných informačních zdrojů (obchodní rejstřík, insolvenční rejstřík – viz www.justice.cz) lze velmi snadno zjistit, že důvody insolvence Gitalu mají své kořeny v době poměrně dávné (léta 2006 / 2007) a nijak nesouvisejí s firmou TRADE and TECHNOLOGY, a.s. ani s platformou Skylink, ale s osobou tehdejšího jednatele společnosti Gital, s.r.o.Úspěch našeho podnikání jsme nikdy nezakládali na nekalých praktikách a podrazech, byli jsme nuceni si ho tvrdě odpracovat. Jsem přesvědčen o tom, že nejen naši obchodní partneři, ale zejména naši zákazníci to vědí a neuvěří nepodloženým spekulacím vyráběným některými novináři v touze po senzaci.

Jaromír Glisník
výkonný ředitel
TradeTec, a.s.

Reklama
Vybrané články