TereBox T2

Premier League od 14.8.2010 na Digi Sport

| Tisk

logo Jedna z nejpopulárnějších fotbalových soutěží Premier League se začátkem nové sezóny objeví na nové sportovní televizi Digi Sport. Po osmi letech přímé přenosy a záznamy zároveň končí na stanici Nova Sport, Prima Cool a STV3.

Nový kanál Digi Sport plánuje spustit vysílání 14. srpna 2010. V tento den začíná nová sezóna anglické ligy a také hon za titulem. "Český divák by ho měl od 14. srpna bez problémů naladit," řekl webu iDNES.cz Jaroslav Šišolák, šéfredaktor Digi Sport.

Program Digi Sport se stane součástí nabídky satelitní placené televize Digi TV v České republice a na Slovensku. Podle zatím nepotvrzených informací by nová programová služba měla být součástí základní programové nabídky za 260,- Kč měsíčně. Cena multikanálového balíčku by se po přidání nových programů neměla zvýšit.

logo Základní balíček programů platformy obsahuje přes 50 televizních stanic, včetně sportovních programů ČT4, Nova Sport, Sport 1, Eurosport 2 a Eurosport 2 North East Europe (dříve Eurosport 2 Bundesliga). Službu lze objednat na zákaznické licence 800 900 868 (platí pro ČR), resp. 0850 211 112 (platí pro Slovensko). Montážní firma následně zajistí instalaci přijímacího zařízení. Služba se vysílá ze satelitů Thor 6 (0,8°W) a Intelsat 10-02 (1°W). V nabídce operátora je pouze dotovaný set top box se spárovanou přístupovou kartou Nagravision.

Vedle satelitu by se mohl program objevit také v nabídce kabelové televize, kterou provozuje společnost Digi Slovakia. Zatím není jasné, zda bude program v nabídce dalších poskytovatelů placeného vysílání jako je tomu v Maďarsku, kde lokální mutace Digi Sport je šířena také v nabídce platformy Hello HD na satelitu Eurobird 9A (9°E). Naopak rumunská verze Digi Sport je výhradně součástí rumunské Digi Tv.

Vysílací práva pro anglickou fotbalovou ligu pro Digi Sport za astronomickou sumu pro následující tři sezóny získala společnost Important Media House. Práva zakoupila pro střední Evropu (Česko, Slovensko, Maďarsko) a Rumunsko. V Česku a na Slovensku může novým kanálem zvýšit zájem klientů o její placenou televizi a zejména v případě, pokud bude jedinou DTH službou, která program bude poskytovat.Digi Sport vedle Premier League a Ligy mistrů přinese přímé přenosy z italské a francouzské ligy a americké MSL. Zjistil web iDnes. Digi Sport bude vysílat z Bratislavy. "Dnes máme potvrzeno 10 komentátorů, zatím všechny Slováky se zkušenostmi s komentováním fotbalu. Snahou samozřejmě je, aby k nim přibyli i čeští kolegové, a jsme přesvědčeni, že se tak v dohledné době stane," řekl iDNES Jaroslav Šišolák, šéfredaktor televize Digi Sport.

Kanál Digi Sport bude s největší pravděpodobností dostupný jen ve standardním rozlišení (SD). Platforma Digi TV zatím na satelitu v HD kvalitě nevysílá. Abonenti kabelové televize v Rumunsku mohou naladit i Digi Sport HD.

redakce

Vybrané články