ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
TereBox T2

Penthouse Media si objednala další kapacitu pro 3D na Astře

| Tisk

logo Další kapacitu pro 3D vysílání si u lucemburského satelitního operátora SES Astra objednala společnost Penthouse Digital Media Productions Inc. pro spuštění druhého kanálu ve třech rozměrech Penthouse 3D na satelitu Astra 3B na orbitální pozici 23,5 st. východně. Signál nové stanice bude kryptován a bude sloužit k distribuci k televizním platformám napříč Evropou.

Penthouse 3D je první 3D kanál pro dospělé na světě. Vysílá 100 procent nativního 3D obsahu. První 3D kanál od Penthouse odstartoval pravidelné vysílání přes Astru v březnu letošního roku. Doposud Penthouse uzavřel distribuční smlouvu pro 3D kanál s francouzským IPTV providerem FREE a tureckou DTH platformou Digiturk (Eutelsat W3A, 7°E). Další kontrakty budou uzavřeny v nejbližší době.

technické parametry:

satelit: Astra 3B (23,5°E)
kmitočet: 11,778 GHz
polarizace: vertikální
SR: 27500
FEC: 9/10
norma: DVB-S2


modulace: QPSK


obrázek

Ferdinand Kayser, obchodní ředitel společnosti SES k tomu uvedl: "Jsme velmi potěšeni, že jsme podepsali kontrakt na šíření druhého kanálu Penthouse 3D na Astře, což potvrzuje naši vedoucí postavení na televizním trhu se 3D. Navíc je to další impuls pro rozvoj Astry na pozici 23,5°E jako nejrychleji rostoucí pozice pro DTH a DTC distribuci."

"Jsme nadšeni, že přidáváme další Penthouse 3D kanál na Astru," říká Marc Bell, CEO společnosti FriendFinder Networks Inc., vlastník Penthouse Digital Media Productions. "Práce se společností SES ASTRA velmi dobře zapadá do naší ambice být lídrem v oblasti technologií s cílem poskytnou spotřebitelům širokou škálu možností nového obsahu na největších světových platformách."

Vedle dvou kanálů Penthouse 3D Astra v současnosti distribuuje sedm kanálů ve třech rozměrech (3DTV). Další poskytuje Sky 3D pro diváky ve Velké Británii a Německu, Canal+ 3D ve Francii, Viasat 3D pro Skandinávii a Brava3D. Vedle těchto stanic Astra provozuje 3D demo kanál poskytující ukázky 3D obsahu pro maloobchodní trh.

redakce

Vybrané články