CDG spustí multiplex 3 z lokalit Krásné, Ještěd a Praděd
| Tisk
Czech Digital Group, a.s. (CDG), provozovatel třetího zemského digitálního multiplexu (MUX 3), zahájí 31. července 2011 digitální vysílání z vysílačů Krásné (Pardubice), Ještěd (Liberec) a Praděd (Jeseník) pro třetí DVB-T multiplex a divákům tak přinese širší programovou nabídku.Od tohoto data tak mohou diváci nově sledovat i televizní program Prima Love a poslouchat rozhlasovou stanici Radio Proglas. Zlepší se pokrytí signálem sítě MUX3 v Pardubickém, Královehradeckém, Libereckém, Olomouckém, a Moravskoslezském kraji.
Společnost CDG spouští digitální vysílání z vysílače Krásné na základě individuálního oprávnění vydaného Českým telekomunikačním úřadem. S ohledem na postupující digitalizaci vysílání v sousedním Polsku bude vysílač Krásné dočasně spuštěn s nižším vyzářeným výkonem 10 kW namísto plánovaných 20 kW. Programy MUX 3 budou z tohoto vysílače šířeny na 34. kanále s horizontální polarizací.Z vysílače Praděd budou programy MUX 3 šířeny na 51. kanále s horizontální polarizací a s vyzářeným výkonem 100 kW. Praděd pokryje signálem významné území v krajích Olomouckém, Moravskoslezském a Pardubickém.
Z libereckého vysílače Ještěd budou stejné programy šířeny na 60. kanále s horizontální polarizací a vyzářeným výkonem 20 kW.
Po změnách v provozu vysílačů se mohou v některých lokalitách vyskytnout problémy s kvalitou příjmu, který je způsoben vzájemným ovlivňováním příjmu s jiným vysílačem. Pokud k tomuto problému dojde, je vhodné použít směrovou anténu s vyšším ziskem nebo upravit nastavení STA (=společná televizní anténa) a zesilovačů na aktuální příjmové podmínky, zejména snížení zesílení, či úplné vyřazení anténních předzesilovačů u individuálního příjmu. V podobných případech je nejvhodnějším řešením kontaktovat nejbližší odbornou firmu, která se zabývá servisem antén a úpravu přijímací sestavy zajistí.
redakce
Parabola.cz
Facebook
Twitter











20:10 MIKI (3/4)
20:00 Žoldnéř
20:20 Buldok z Poděbrad (4)
20:15 Asia Express (9, 10)
20:10 Královna Alžběta: Zlatý věk
20:05 Katie Fforde: Láska na vysočině
20:30 Duel šampiónov
20:10 Budujeme Slovensko
20:30 Horná Dolná II. (8)
20:20 Vezmeš si mě?