Comedy Central Extra zahájil testy v češtině

| Tisk

logo Na český a slovenský trh míří další lokalizovaný placený kanál. Na distribučním satelitu Thor 6 (0,8°W) zahájila testovací vysílání televize Comedy Central Extra. Stanice se vysílá v rámci multiplexu MTV Networks.

Nový kanál potěší především zájemce o americkou produkci komediálních pořadů a diváky vyhledávající pořady s původním znění s titulky. Kanál Comedy Central Extra se vysílá s anglickým doprovodem. K dispozici jsou volitelné DVB titulky v češtině, chorvatštině, slovinštině a srbštině.

Comedy Central Extra zde vysílá v kódu CryptoWorks a Viaccess. Jedná se o systémy podmíněného přístupu a karty MTV Networks, které používají provozovatelé placené televize. Individuální příjem tohoto signálu zatím není možný. DVB titulky jsou FTA.

Licenci k provozu stanice Comedy Central Extra získala společnost MTV Networks u české Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) na červnovém zasedání. Podle licenčních podmínek může kanál vysílat nejenom v Česku a na Slovensku ale také v Chorvatsku, Srbsku, Černé Hoře, Slovinsku, Bosně a Hercegovině, Kosovu, Albánii, Makedonii, Rumunsku, Maďarsku, Bulharsku, Izraeli a Turecku.


obrázek

Obrázek: záběr z testovacího vysílání Comedy Central Extra (satelit Thor 6)

technické parametry distribučního signálu:

satelit: Thor 6 (0,8°W)
kmitočet: 12,226 GHz
polarizace: vertikální
SR: 27500
FEC: 5/6
norma: DVB-S
modulace: QPSK

ID programové pozice: Service 4
service ID: 504


video PID: 5041 (MPEG-2/SD)
audio PID 5042 (anglicky)
DVB titulky: česky, chorvatsky, slovinsky, srbsky
CA systémy: CryptoWorks (0D00), Viaccess (0500, provider ID 050600)

Comedy Central Extra bude další kanál zaměřený na komediální obsah. Od roku 2007 na trhu působí prémiový kanál HBO Comedy.

Start Comedy Central Extra je naplánován na 1.8.2012.

Martin Vyleťal