Quantcast

Skylink představil speciální monoblok na 4 pozice

| Tisk

logo Nové možnosti příjmu satelitních programů připravuje operátor satelitní platformy Skylink. Na trh uvede novinku - speciální monoblok určený pro příjem stanic ze 4 různých orbitálních pozic.

Vlastník platformy Skylink, společnost M7 Group, se rozhodl vyvinout řešení, které vyhoví požadavkům pro příjem televizních a rozhlasových stanic na více trzích s ohledem na skutečnost, že všechny platformmy majitele se nevysílají z jedné nebo ze dvou pozic.

obrázek Speciální zařízení nazvané monoblok sestavený ze 4 konvertorů (LNB) (či multifocus) bude poskytovat příjem signálů z orbitálních pozic 23,5°E, 19,2°E, 13°E a 9°E. Jsou to pozice, které využívají DTH platformy M7 Group. První dvě se hojně využívají v České republice a na Slovensku, zbývající dvě pak v Maďarsku (platforma AustriaSat Magyarország).

Pro koho je monoblok na 4 pozice určen?

Monoblok na 4 satelity bude určen pro montáž vždy s vybranou anténou Inverto 80 cm s originálním držákem. Zařízení se bude na trh dodávat v závěru letošního roku jako set s anténou. Předpokládaný termín zahájení prodeje novinky je polovina listopadu 2014.

obrázek Novinka M7 Group bude pracovat se všemi přijímači - nebude vyžadován přijímač Skylink READY."Je to řešení pro maďarsky mluvící zákazníky Skylinku s bohatou nabídkou maďarských stanic na 9°E a 13°E a pro naše maďarské zákazníky, kteří ocení některé mezinárodní programy - placené na 23,5°E - brava HD, Classica HD, AMS, iConcerts a FTA na 19,2°E," vysvětlil webu parabola.cz Jaromír Glisník, člen představenstva společnosti M7 Group, která provozuje platformy Skylink a CS Link .

Maďarské programy pro zákazníky Skylinku budou na 9°E

obrázek Monoblok může přinést další oživení zejména na českém, slovenském a maďarském satelitním trhu. Diváci Skylink, kteří mají zájem o další programy, ocení toto technické řešení. Zákazníkům Skylink na Slovensku otevře cestu k dalším žádaným programů v maďarském jazyce v SD i HD rozlišení. Provozovateli M7 Group vytvoří podmínky pro uvolnění kapacity pro další další programy. Maďarské programy budou na pozici 9°E a diváci Skylink se výhledově dočkají volné kapacity na 23,5°E pro nové služby.

redakce

Reklama
Vybrané články