Quantcast
TereBox T2

M7 Group: Systém Viaccess bude pro hybridní přijímače, později i u nás

| Tisk

logo Systém podmíněného přístupu Viaccess-Orca použije M7 Group na sedmi trzích, včetně České republiky a Slovenska pro hybridní přijímače. Stávající systém Irdeto bude i nadále podporován, stejně tak i přístupové karty Irdeto.

Viaccess-Orca bude nasazen do nových projektů M7 Group - hybridních set top boxů, které se čase objeví i u nás. Proč se M7 Group rozhodla pro Viaccess a ne jiný systém?

"Výběr systému podmíněného přístupu pro nové rozvojové projekty probíhal více než rok a vyhodnocovali jsme celou řadu parametrů. Nakonec jsme se rozhodli pro Viaccess," uvedl na dotaz webu parabola.cz Jaromír Glisník, člen představenstva společnosti M7 Group, která provozuje satelitní služby Skylink a CS Link .

logo

Nové přijímače s middleware Zenterio

"Nové přijímače budou využívat middleware Zenterio a klienta – tedy uživatelského interface – vyvinutého společností Stream Group, kterou společnost M7 Group koupila minulý rok. To je podstatné pro bezvadné fungování hybridní funkcionality kombinující obsah ze satelitu s obsahem z IP," vysvětluje technické řešení Jaromír Glisník.

M7 Group chce nové hybridní boxy otestovat v Beneluxu. Po vyladění nového systému chce novinku představit i zákazníkům na našem trhu.

"Hybridní přijímače se systémem Viaccess budou nejprve nasazeny na trzích Beneluxu, později i v České a Slovenské republice," popisuje plán Jaromír Glisník. "Časový plán zatím nebyl stanoven," doplňuje.Systém Irdeto bude zachován

Stávající systém podmíněného přístupu Irdeto, na který zákazníci Skylinku a CS Linku přešli či přecházejí bude i nadále provozován a ještě nějaký čas budou na trh dodávány karty pro tento systém. žádná výměna karet Irdeto za systém Viaccess se aktuálně nechystá.

"Systém Irdeto bude i nadále podporován a na trh budou ještě delší dobu dodávány karty Irdeto," říká člen představenstva M7 Group Jaromír Glisník. "Nasazení nového systému se jich tedy nijak bezprostředně nedotkne," ujišťuje.

redakce

Reklama
Vybrané články