AMC Networks převzala filmový kanál Film+

| Tisk

logo Central Europe (AMCNI-CE) dnes oznámila akvizici stanice Film+ v České republice a na Slovensku. AMCNI CE s okamžitou platností přebírá stanici od společnosti IKO Media Group.

V České republice a na Slovensku přináší Film+ svým divákům rodinnou zábavu, filmová dramata, oblíbená klasická i současná díla. Díky poskytovatelům jako je například UPC, freeSAT, Digi TV, Skylink, Slovak Telekom a O2, i řadě menších operátorů, má Film+ významnou distribuční pozici. Stanice má širokou diváckou obec a velkou sledovanost, zejména ve věkové skupině 45 až 54 let. Film+ vysílá 7 dní v týdnu, 24 hodin denně.

Hlavním cílem u této akvizice je další posílení našeho portfolia stanic v České republice a na Slovensku” – uvedl Mike Moriarty, generální ředitel AMC Networks International – Central Europe. „Nedávno jsme v regionu střední a východní Evropy, včetně České republiky a Slovenska, spustili filmovou a seriálovou stanici AMC, která nabízí prémiový obsah, jako je seriál Fargo oceněný dvěma Zlatými Glóby a seriály z vlastní produkce AMC : PC Rebelové - Halt and Catch Fire a Zlom - The Divide. Přidáním stanice Film+ a s jejím kvalitním obsahem postaveným na oceňovaných zahraničních i domácích filmech, nabídneme distribučním partnerům silné a žánrově pestré portfolio filmových stanic“.

S Film+ překročí portfolio filmových stanic AMCNI-CE v České republice průměrný měsíční zásah 900.000 diváků*, přičemž další nárůst sledovanosti se očekává i v roce 2015.Díky této rozšířené nabídce filmových stanic budeme schopni lépe pokrýt potřeby místního trhu a oslovit co nejširší diváckou skupinu. Jak mladší diváky ve věku od 18 do 39 let s naší stanicí AMC, tak i velmi důležitou věkovou skupinu 45 až 54 let, na kterou právě cílí stanice Film+“– dodal k akvizici Evžen Chlanda, Country Manager společnosti AMC Networks International – Central Europe.

*zdroj: Mediaresearch

redakce