TereBox T2

Testy pro Antik SAT na 16E

| Tisk

logo Na satelitu Eutelsat 16A byla zahájeny technické testy distribuce nových SD a HD programů, které jsou určeny pro potřeby nové satelitní DTH platformy, která má začátkem příštího měsíce vstoupit na slovenský satelitní trh.

Společnost Antik telekom již v loňském roce představila svůj záměr spustit vlastní DTH platformu. Již tehdy naznačila, že bude spolupracovat s jiným operátorem než ostatní zavedené platformy na našem trhu (Skylink, Digi TV, freeSAT, Nová Digi TV, Magio Sat).

ČTĚTE TAKÉ:
Antik Sat - představena nová satelitní platforma na Slovensku

Antik telekom bude pro svoji DTH službu AntikSat využívat kapacitu na satelitu Eutelsat 16A (16°E). Jde o pozici, která je poměrně dobře zavedena v jihovýchodní Evropě a na slovenském a případně českém trhu zatím nemá tradici.


obrázek

Začátkem března by měla společnost Antik telekom zahájit komerční provoz Antik Sat - projekt, který již oficiálně představila v loňském roce, včetně programové nabídky a cen.

technické parametry:

satelit: Eutelsat 16A (16°E)
kmitočet: 10,928 GHz
polarizace: horizontální
symbol rate: 30000
FEC: 3/5
norma: DVB-S2
modulace: 8PSK
pilot: ON

satelit: Eutelsat 16A (16°E)
kmitočet: 11,093 GHz
polarizace: vertikální
symbol rate: 27500
FEC: 3/5
norma: DVB-S2
modulace: 8PSK
pilot: ON

Na uvedených frekvencích probíhají technické testy s distribucí programů, názvy pozic se používají takové, aby nikdo nemohl odhadnout, jaké programy se na pozicích vysílají (Test Channel 2, 3 atd.).
obrázek

Footprint: Eutelsat 16A (dříve Eutelsat W3C), svazek Europe B s vynikajícím pokrytím střední Evropy

Testy probíhají v DVB-S2 multiplexech. Programy jsou šířeny v MPEG-4 v SD a HD rozlišení se zvukem ve formátech MPEG a AC3.

Provozovatel má využívat simulcrypt s jinými platformami, které využívají stejný satelit - zde zejména o chorvatskou VipSat a bulharský Mtel.

Na slovenském satelitním trhu aktuálně působí Skylink společnosti M7 Group, freeSAT by UPC Direct od UPC DTH, Nová Digi TV od DIGI Slovakia a Magio Sat od Slovak Telekom. Antik Sat bude v pořadí pátou platformou na Slovensku.

redakce

Vybrané články