TereBox T2

Antik Sat chce expandovat do Česka i Maďarska

| Tisk

Košická společnost Antik Telekom včera představila svoji chystanou hybridní satelitní platformu Antik Sat. Nová DTH služba bude fungovat nejprve na Slovensku, později se má objevit i na českém a maďarském trhu.

Cílem Antik Sat je stát se nadnárodní platformou a vedle Slovenska nabízet své služby i v sousedních zemích - v Česku, v Maďarsku a případně také v Polsku. O záměrech operátora se zmínil Peter Blass, ředitel rozvoje společnosti Antik serveru RadioTV.cz. V případě Maďarska a Polska je trh vysoce konkurenční. Slovensko je pro rozvoj služby omezen svoji velikostí.

O zákazníky bude Antik Sat bojovat se stávajícími službami operátorů UPC DTH (freeSAT), Slovak Telekom (Digi TV a Magio Sat) a M7 Group (Skylink). Antik Sat bude na slovenském trhu v pořadí pátou platformou. Pokud se Antik Telekom rozhodne expandovat do Česka, budou mu konkurovat jen tři platformy - Skylink, freeSAT a Digi TV. Konkrétní plány k expanzi ale zástupce Antiku neuvedl.


obrázek

Start Antik Sat na Slovensku se očekává během prvního kvartálu 2015.

Antik Sat bude využívat kapacity na satelitu Eutelsat 16A (16°E). Tuto družici používají jiné DTH platformy z jihovýchodní Evropy - Total TV (území bývalé Jugoslávie), DigitAlb a Tring (Albánie), Pink (Srbsko), Team:Sat, STN, Max TV, Direct2home, Mtel a řada dalších vysílatelů.

Nejžádanější kanály budou vysílány přes satelit, regionální a okrajové programy bude operátor poskytovat přes internet.Zařízení pro příjem Antik Sat si ale bude muset divák koupit. Satelitní a IP set top box bude stát 69 eur, samostatná dekódovací karta 29 eur, CA modul za 39 eur. Satelitní komplet bude nabízen za 119 eur.

Vedle satelitní tv operátor nabízí i mobilní televizi pod názvem Antik TV GO. Je určena pro chytré telefony a tablety.

redakce

Vybrané články