Quantcast
TereBox T2

Digi TV: O sublicenci na Premier League s nikým nejednáme

| Tisk

logo Lukrativní přenosy z anglické fotbalové soutěže Premier League budou následující tři sezóny opět na obrazovkách satelitní platformy Nová Digi TV CZ. Provozovatel nejprve informoval, že získal česká vysílací práva pro španělskou La Ligu na zbytek aktuální sezóny plus dvě následující. Operátor platformy krátce po oznámení této novinky informoval, že nakoupil exkluzivní vysílací práva na anglickou Premier League a to pro území České republiky a Slovenska. Uvidí přenosy z této ligy abonenti i u jiných operátorů?

Krátce po akvizici vysílacích práv k anglické Premier League se v médiích a u konkurentů Digi TV objevily spekulace týkající se vysílání Premier League na území České republiky v příští sezóně a sezónách následujících.

"Ke všem těmto spekulacím jednoznačně sdělujeme, že v České republice o udělení sublicence dalšímu subjektu nejednáme. Bez souhlasu DIGI CZ nemůže od příští sezóny přenosy Premier League v ČR nikdo jiný nabízet," uvedl na dotaz webu parabola.cz Andrej Čírtek, mluvčí provozovatele satelitní platformy Digi TV CZ.

Zda a kdy poskytne operátor české Digi TV sublicenci není zatím jasné. Na případné udělení sublicence má stále dostatek času.

"Případnému udělení sublicence dalšímu subjektu by ostatně muselo předcházet schválení hlavního majitele vysílacích práv k Premier League, od kterého DIGI CZ svá exkluzivní práva získala," vysvětluje Čírtek.

Exkluzivní vysílací práva mají pro Digi TV velký význam. Právě exkluzivní obsah pomáhá odlišovat platformu od nabídek konkurenčních operátorů. Fotbaloví fanoušci tak získávají jasný signál, že konkrétní ligy u jiných operátorů zřejmě nenajde."Smyslem exkluzivity je získat jedinečnou výhodu pro diváky Nové DIGI TV a podtrhnout vynikající kvalitu Nové DIGI TV pro sportovní fanoušky," říká k tomu mluvčí operátora Digi TV. "Nevidíme důvod se o exkluzivitu získanou po náročných jednáních připravit. Pokud chce mít tedy sportovní divák jistotu sledování Premier League (a také španělské soutěže La Liga), měl by vážně uvažovat o přechodu k nám," dodává mluvčí.

Fotbalové přenosy z Premier League najdou televizní diváci v aktuální sezóně v nabídkách satelitních DTH platforem Nová Digi TV CZ a "staré" Digi TV CZ na programech Digi Sport 1 a 2 a dále také v IPTV platformě O2TV. V následující sezóně bude Premier League jen u operátora Nová Digi TV CZ. Na Slovensku se přenosy z Premier League vysílají na programech Digi Sport 1 a 2 v sítích Digi Slovakia a to v satelitní Nové Digi TV SK, Magio Sat, IPTV platformě Magio TV a rovněž v kabelové síti Digi Slovakia. Španělská La Liga je k dispozici abonentům Nová Digi TV CZ a sítí Digi Slovakia. Jeden přenos z aktuální sezóny La Ligy mohou sledovat i diváci bezplatného programu Dajto na Slovensku.

redakce

Reklama
Vybrané články