Xtrend 1000

Skylink a Prague Digital TV ukončí test vysílání kódovaných TV v Praze

| Tisk

logo Provozovatel největší tuzemské satelitní platformy Skylink (M7 Group S.A.) a společnost Prague Digital TV (PDTV), provozovatel Regionálního multiplexu 4, ukončí dne 29. 2. 2016 test vysílání kódovaných programů prostřednictvím sítě DVB-T, který probíhal od listopadu loňského roku.

Během testování nebyl zjištěn ani jeden případ nekompatibility televizního přijímače s DVB-T tunerem a CI slotem s modulem Irdeto a kartou Skylink. Kódovanému vysílání ve stávajícím standardu DVB-T tedy nebrání žádná technická překážka. Diváci vybavení televizorem s DVB-T tunerem nebudou potřebovat nový set top box, kódované programy budou moci sledovat na svém televizoru,“ konstatuje Jaromír Glisník, člen představenstva M7 Group S.A.

Kódovaně jsou vysílány televizní programy JOJ Cinema (v MPEG-2/SD) a Filmbox Family (v MPEG- 4/SD). Signál je šířen v Praze a části středních Čech na 46. kanále (674 MHz), a to z vysílačů Strahov, Ládví a Zelený pruh. Každý komu je dostupný tento signál, má dekódovací modul Irdeto (CAM) s dekódovací kartou Skylink, má ještě do konce února možnost si ověřit kompatibilitu svých koncových zařízení.

logoVelice rád bych poděkoval všem, kteří se testu zúčastnili a poskytli nám zpětnou vazbu o svých zkušenostech. Technicky se potvrdilo, že pozemní vysílání je pro poskytovatele kódovaného obsahu připraveno k využití stejným způsobem jako tradiční platformy kódovaného vysílání,“ dodává Petr Formánek, jednatel PDTV.

Po vyřazení kódovaných programů, bude multiplex obsahovat následující programovou skladbu nekódovaných signálů:

- Praha TV
- KINOSVĚT
- Retro Music TV
- SLUŠNEJ KANÁL
- TV Regina
- Harmonie TV
- Rádio Dechovka
- Český Impuls

RS4 (Regionální síť 4) se vysílá na K46 z vysílačů Praha - Strahov, Praha - Ládví a Praha - Zelený pruh. Multiplex pokrývá hlavní město a část středních Čech.