Quantcast
Konference Radiokomunikace

Nové dekódovací karty pro maďarskou veřejnoprávní TV

| Tisk

logo Programy maďarské veřejnoprávní televize MTVA je možné sledovat ze satelitu stále bez pravidelných měsících poplatků. Zájemce si ale musí pořídit novou přístupovou kartu pro systém podmíněného přístupu Conax.

Původní věčné karty Conax a Irdeto, které byly původně součástí vysílací infrastruktury AustriaSat Magyarország, již nelze používat. Platforma ukončila svoji činnost a diváci si musí pořídit novou "věčnou" kartu.

Karta je v prodeji pod názvem m1 kártya (případně MTV1 kártya) za zhruba 22 eur a slouží pro příjem kódovaného obsahu maďarské veřejnoprávní televize ze satelitu Eutelsat 9B (9°E). Nová karta umožňuje příjem všech pořadů MTVA ze satelitu.

Zájemci si mohou za zhruba 13 eurový doplatek objednat i variantu karty s aktivním retro kanálem M3 Anno na 3 roky.

technické parametry:

satelit: Eutelsat 9B (9°E)
kmitočet: 11,958 GHz
polarizace: vertikální
SR: 27500
FEC: 2/3
norma: DVB-S2
modulace: 8PSK

šířené programy:

- M1 HD


- M2 HD
- M4 Sport HD
- Duna HD
- M3 Anno

Veřejnoprávní vysílatel v podmínkách uvádí, že karta je ve vlastnictví MTVA (Médiaszolgáltatásokat-támogató és Vagyonkezelő Alap) a může ji divák používat pouze na území Maďarska. Karta je trvale zaktivována po registraci.

Staré Conax a Irdeto karty a rovněž přijímače mají diváci odevzdat do sběru. Nová karta je určena pro diváky, kteří mají zájem o programy veřejnoprávní televize ze satelitu. Zájemcům o komerční a placené programy se doporučuje zvýhodněná nabídka operátora UPC.

redakce

Reklama
Vybrané články