Nova Sport 2 HD konečně i pro zákazníky freeSATu v Česku

| Tisk

logo Do české nabídky satelitní placené televize freeSAT bude zařazen sportovní kanál Nova Sport 2 HD, který byl doposud dostupný jen zákazníkům této platformy na Slovensku. Zákazníci se mohou těšit na další sportovní obsah ve více detailnech - v HD.

Nova Sport 2 HD se stane součástí české nabídky freeSATu k 27.7.2018.

Vysílání programu Nova Sport 2 HD uspokojí dokonce i ty vybíravější sportovní nadšence, jelikož se zaměřuje na sportovní události, které se těší stále narůstající popularitě, zejména v zahraničí, jako například Světový turnaj v šipkách, zápasy ligy bojových umění UFC, floorbalové zápasy Svenska Superligan, MotoGP, německou fotbalovou ligu DFB Pokal nebo mezinárodní zápasy rugby. Nova Sport 2 HD vlastní také exkluzivní práva k přenosům basketbalové NBA - diváci se mohou těšit na až 150 živých přenosů ročně.

„Sportovní kanály se obecně těší velké popularitě, jelikož miliony lidí na celém světě jsou fanoušky nejrůznějších sportů. Fandění svému oblíbenému týmu je v jistém smyslu společenskou událostí, proto jsme rádi, že s naší ještě bohatší nabídkou vysílaných sportovních přenosů můžeme pomoci spojovat lidi dohromady. Přidání programu Nova Sport 2 HD do naší nabídky bylo prioritním přáním našich zákazníků a tak nás těší, že jsme toto přání mohli splnit,“ říká Catalin Itu, jednatelka společnosti UPC DTH.

logo Oba sportovní kanály ze skupiny Nova (Nova Sport 1 HD a Nova Sport 2 HD) poskytují denně 6 hodin živého vysílání a nejméně 85 % jejich obsahu je v rozlišení HD. Vysílají i ty nejprestižnější sportovní události jako například tenisový turnaj ve Wimbledonu nebo Ligu mistrů UEFA, takže divákům neunikne opravdu žádný důležitý zápas. Hokejoví fanoušci se mohou těšit na přenosy NHL s až 15 zápasy týdně a s pravidelnými hokejovými sobotami.

„Máme velikou radost, že i zákazníci freeSATu si nyní mohou vychutnat náš program Nova Sport 2 HD v té nejvyšší kvalitě. Nova Sport 2 HD nabízí spousty atraktivních sportovních přenosů a dalších aktivit, které by si diváci neměli nechat ujít,“ říká Dušan Mendel, vedoucí sportovního programu skupiny Nova.

Program Nova Sport 2 HD bude možné naladit na pozici 67, hned za programem Nova Sport 1 HD (66) a před programem Sport 1 (68). freeSAT nabízí celkem 19 sportovních programů, jeden v balíčku freeSAT light, 16 v balíčku freeSAT medium HD a 19 v balíčku freeSAT plus HD.

Uživatelé vlastních set top boxů si budou muset program Nova Sport 2 HD doladit ručně zadáním níže uvedených parametrů:satelit: Thor 6 (0,8°W)
frekvence: 12,380 GHz
polarizace: vertikální
SR: 30000
FEC: 3/4
norma: DVB-S2
modulace: 8PSK

redakce