TereBox T2

Švýcarsko skončí s pozemním vysíláním

| Tisk

obrázek Zatímco Česko a jiné evropské státy řeší problematiku přechodu pozemního vysílání z DVB-T na druhou generaci terestrického šíření (DVB-T2), ve Švýcarsku se chystají ukončit šíření televizních programů v DVB-T bez přímé náhrady.

Ukončení pozemního vysílání ve Švýcarsku je součástí nové koncese SRG, kterou ji nedávno poskytla švýcarská federální vláda a je součástí úsporných opatření.

"SRG v současné době provozuje více než 200 DVB-T vysílačů. Ve Švýcarsku stále používá DVB-T jen kolem 1,9 procenta domácností, kde je primárním příjmem televizních programů na druhém nebo třetím zařízení," uvedl mluvčí SRG německému zpravodajskému webu golem.de. "Odhadujeme, že zhruba 64 tisíc primárních domácností se dotkne vypnutí DVB-T."

obrázek Veřejnoprávní vysílatel SRG doporučuje divákům sledovat programy ze satelitu. "Kvalita příjmu je podstatně lepší než v DVB-T, protože jsou k dispozici v HD kvalitě. Stejně jako u DVB-T neplatí diváci žádné měsíční poplatky," dodal mluvčí.

Televizní a rozhlasové programy SRG se vysílají přes satelitní systém Eutelsat Hot Bird na pozici 13°E. Většina televizních programů SRG je z důvodu omezení vysílacích práv zakódována systémem Viaccess. Přístupová karta je poskytována švýcarským občanům žijícím ve Švýcarsku nebo v zahraničí.

Původní SD distribuce kanálů SRG skončila na satelitním systému Eutelsat Hot Bird v roce 2016.zdroj: BroadbandTVnews

redakce
parabola.cz
7.9.2018

Vybrané články