Quantcast

Programy ČT skončí v RS7 k 30. září

| Tisk

logo Programy České televize (ČT) ve vysokém rozlišení (HDTV) bude možné od října sledovat už jen z tzv. přechodového multiplexu 11 (PS11), který aktuálně pokrývá 99,6 procenta obyvatel České republiky.

Veřejnoprávní vysílatel se rozhodl k 30.9.2018 ukončit stávající distribuci svých programů v RS7/Mpx1a u operátora Progress Digital. K uvedenému datu skončí v této síti jak MPEG-4/HD programy ČT1 HD, ČT2 HD a ČT Sport HD, tak i MPEG-2/SD vysílání dvojkanálu ČT:D/ČT art. Diváci tak mají zhruba 6 týdnů na případnou výměnu televizoru nebo set top boxu pro příjem HD vysílání ČT, eventuálně i na úpravu anténních systémů.

Všechny programové služby ČT - tedy ČT1 HD, ČT2 HD, ČT Sport HD ale i ČT24 HD a ČT:D HD/ČT art HD je možné od března naladit prakticky po celém území České republiky ve vysokém rozlišení (HDTV) v rámci nové DVB-T2 platformy PS11 (Přechodová síť 11). Pro příjem je nutný televizor nebo set top box s podporou příjmu DVB-T2 a nového kodeku HEVC (H.265). Ideálně některý z certifikovaných přijímačů Českých Radiokomunikací, které jsou opatřeny kulatými zlatými nálepkami "DVB-T2 ověřeno".ČT vysílá všechny své MPEG-2/SD programy v rámci celoplošného DVB-T multiplexu 1 s pokrytím 99,9% populace ČR. Toto vysílání bude pokračovat do listopadu 2019, kdy bude zahájena první etapa vypínání vysílání DVB-T vysílačů multiplexu 1. Kompletní přechod na DVB-T2 je prozatím naplánován na červen 2020.

Po vypnutí DVB-T multiplexů vzniknou finální vysílací sítě.

redakce

Reklama
Vybrané články