TereBox T2

Vysílání o přírodě táhne, AXOCOM přichází s relaxační Park TV

| Tisk

Vysílání pro milovníky přírody se v tuzemsku etablovalo. Po úspěchu stanice The Fishing & Hunting přichází distribuční společnost AXOCOM s již druhým kanálem se zaměřením na přírodu i zvířata. Od března nabízí ve svém distribučním portfoliu také stanici Park TV, jejíž vysílání je pojaté jako slow TV. Park TV je jediný takto koncipovaný kanál svého druhu ve střední Evropě.

Jde o zajímavý koncept cílící hlavně na milovníky přírody. Toto vysílání přináší domů zejména pohodu a edukaci o světě zvířat,“ přibližuje Erika Luzsicza, ředitelka společnosti AXOCOM.


obrázek

▲ Obr č. 1 - Park TV (logo)

Stanice přinese ty nejzajímavější záběry z více než devadesáti kamer, které jsou nenápadně umístěné v parcích, záchranných stanicích, ale také v zoologických zahradách a volné přírodě. Slibují tak zachytit okamžiky, které nejsou běžně k vidění ani ošetřovatelům, nebo návštěvníkům zahrad či kolemjdoucím. Zároveň budou plnit edukační formu.

Park TV totiž přináší u vybraných záběrů i informace v podobě zvukového či textového komentáře. Sledovat bude možné až 70 druhů zvířat. Součástí bude i zpravodajství o zásadních událostech z přírodní říše ze zahraničí.Přidanou hodnotou by mohla byt také funkce HbbTV. „Ta umožní, že ve vybraných časech budou diváci sami ovládat předem vybrané a nastavené kamery,“ doplnila Luzsicza s tím, že zajímavostí jsou i připravované kvízy.

Popularitu pořadů se zaměřením na přírodu již před lety potvrdila stanice The Fishing & Huntig, jejíž doménou jsou pořady věnující se rybaření a lovu. Vysílá od roku 2008. Ještě téhož roku bylo možné televizní kanál naladit v Rumunsku, Česku a na Slovensku, posléze i v Polsku a v Bulharsku. V uplynulých letech se pak vysílání rozšířilo o další země západní Evropy. Stanice má v současnosti přes 10 milionů předplatitelů v regionu CEE.

redakce

Vybrané články