TereBox T2

Regionální stanice ČRo od úterý na kapacitě Skylinku

| Tisk

logo Veřejnoprávní Český rozhlas (ČRo) rozšíří v úterý 3. března 2020 satelitní distribuci o své regionální okruhy. Doplní tím stávající nabídku na DVB-S2 platformě, kterou provozuje operátor platformy Skylink.

Ve spolupráci s operátorem platformy Skylink dojde od 3. března k rozšíření programové nabídky Českého rozhlasu na této platformě. Vedle stávajících celoplošných a digitálních stanic ČRo Radiožurnál, ČRo Dvojka, ČRo Vltava, ČRo Plus, Radio Wave, Rádio Junior, ČRo D-dur, ČRo Jazz, Rádio DAB Praha a zahraničního vysílání ČRo Radio Prague International budou do distribuce zařazené i všechny ostatní regionální stanice.

Bez ohledu na místo příjmu naladí satelitní domácnosti všechny regionální stanice Českého rozhlasu:

* ČRo Region (Střední Čechy)
* ČRo České Budějovice
* ČRo Plzeň
* ČRo Karlovy Vary
* ČRo Sever (Ústí nad Labem)
* ČRo Liberec
* ČRo Hradec Králové
* ČRo Pardubice
* ČRo Vysočina
* ČRo Brno
* ČRo Zlín
* ČRo Olomouc
* ČRo Ostrava

Kromě DAB+ a internetu bude pro posluchače k dispozici další systém, ve kterém budou nabízené všechny stanice Českého rozhlasu.

Všechny stanice budou šířené s nejmodernějším kódováním zvuku MPEG4-AAC-HE.

Satelitní distribuce rozhlasových programů slouží jak přímo posluchačům, kteří mohou DVB-S2 vysílání ze satelitu Astra 3B, který se nachází na pozici 23,5°E volně přijímat, tak i jako záloha distribuce pro pozemní vysílače VKV nebo pro další operátory, kteří přejímají tento signál do svých sítí. Proto je zařazení regionálních programů do této platformy další zkvalitnění a rozšíření služeb Českého rozhlasu jako provozovatele média veřejné služby.Plánované technické parametry regionálních stanic ČRo

satelit: Astra 3B (23,5°E)
kmitočet: 12,344 GHz
polarizace: horizontální
SR: 29900 ksymb/s
FEC: 2/3
norma: DVB-S2
modulace: 8PSK

redakce

Vybrané články