Quantcast

Skylink může šířit Novu, Primu i ČT4

| redakce | tisk

Satelitní platforma Skylink může na Slovensku šířit české stanice jako TV Nova, Nova Cinema, TV Prima, Prima COOL, Prima LOVE i ČT4 bez souhlasu původních vysílatelů. Společnosti za to nehrozí žádné sankce.

Slovenský regulátor RVR (Rada pro vysílání a retransmisi) posoudila stížnosti na takové řízení jako neopodstatněné a správné řízení včera zastavila. Towercom si vypomohl českým partnerem TradeTec, který spoluprovozuje satelitní platformu na sousedním trhu. Píše o tom Mediálne.sk.

"Predstavitelia Towercomu nám predložili novú zmluvu s TradeTecom, z ktorej po zmene obchodných podmienok vyplýva, že Towercom už nie je prevádzkovateľom retransmisie na území Slovenska. Dostal sa do pozície technického zabezpečovateľa, samotnú retransmisiu prevádzkuje TradeTec a spadá tak pod českú licenčnú radu," vysvětlil Mediálne.sk předseda RVR Miloš Mistrík.

V době podání stížnosti retransmisi oficiálně poskytoval Towercom. Po dobu projednávání bodu týkající se společnosti Towercom opustil jednací místnost člen rady Peter Alakša, který je zaměstnancem Towercomu. Chtěl se vyhnout střetu zájmů.

Podobné rozhodnutí slovenského regulátora padlo i v případě konkurenční platformy CS Link .

Reklama
Vybrané články