NDR HD, BR HD a SWR HD od května 2012
| redakce | tiskNěmecká veřejnoprávní ARD vůbec poprvé představila televizní stanice, které za zhruba 13 měsíců bude poskytovat ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV) přes satelit Astra (19,2°E) a německé kabelové a IPTV sítě.
V HD kvalitě bude veřejnoprávní médium poskytovat programy Norddeutscher Rundfunk (NDR), Bayerischer Rundfunk (BR) a Südwestrundfunk (SWR). Podle dřívější zprávy by měla v HD vysílat také WDR.
Start HD mutací je naplánován na 1.5.2012. Tedy na období, kdy bude ukončeno analogové satelitní vysílání na Astře.
ARD v současné době poskytuje v high-definition TV pouze dva programy - kulturní Arte (Arte HD) a první program Das Erste (Das Erste HD).
Parabola.cz
Facebook
Twitter











20:10 Inspektorka Candice Renoirová VIII
20:00 Modrá krev III: Zejdlicové ze Šenfeldu
20:20 Policie Modrava I (13)
20:15 Polabí (75)
20:10 Dívka na koštěti
20:05 Josef Klíma: Jak jsem přežil devadesátky
20:30 Viera (2/9)
20:10 Prezidentka
20:30 Dunaj, k vašim službám XIV. (18)
20:20 Inženýrská odysea (9)