ČT dokončí přechod na digitální vysílání 30.11.
| redakce | tiskČeská televize (ČT) ukončí proces přechodu z analogového na digitální terestrické vysílání k 30.11.2011. Tedy o 1/2 roku dříve než původně plánovala. Důvodem je omezení reklamy na veřejnoprávní televizi, které zřejmě schválí parlament. Na jednání rady ČT to uvedl generální ředitel Jiří Janeček.
Původně měla ČT ukončit přechod na digitální vysílání na Jesenicku a Zlínsku až v polovině roku 2012, v ostatních oblastech do konce listopadu 2011. Omezením souběžného šíření analogového a digitálního signálu ČT ušetří 16 milionů korun.
Přechod na digitál je částečně financován z reklamy na ČT1.
V rámci digitalizace ČT vypne k 30.6.2011 celkem 9 velkých a 166 malých analogových vysílačů. Veřejnoprávní DVB-T multiplex obsahuje programy ČT1, ČT2, ČT24 a ČT4. Pokrytí dosahuje téměř 100% a u komerčního multiplexu 89%.
zdroj: ČTK
Parabola.cz
Facebook
Twitter











20:10 Případ s koncem
20:00 John Chisum
20:20 Policie Modrava II (4)
20:15 Indiana Jones a nástroj osudu
20:10 Hrabě Monte Christo (3)
20:05 Katie Fforde: Maják s vyhlídkou
20:30 Srdcia
20:10 Budujeme Slovensko III
20:30 Horná Dolná VII. (3)
20:20 Anton Špelec, ostrostřelec