Místo pro Vaši reklamu

Bude TV Smíchov na platformách Skylink a CS Link?

| redakce | tiskobrázek k článku: Bude TV Smíchov na platformách Skylink a CS Link?

Skupina kanálů Nova se dnes 23.12.2012 v 18:00 hodin rozšíří o další program - komediální a zábavní TV Smíchov. Zpočátku bude stanice dostupná jen velmi omezenému počtu diváků, kteří jsou v dosahu nové celoplošné DVB-T sítě 4 nebo využívají služeb kabelových či IPTV operátorů, kteří bleskově zareagovali na start nové stanice.

K velkému překvapení nový kanál TV Smíchov nebude od svého startu součástí nabídky žádné satelitní platformy.

"Zařazení SMÍCHOVA je rozhodnutí jednotlivých operátorů, jeho signál je volně k dispozici a operátoři jej mohou na území ČR volně šířit jako převzaté vysílání," říká webu parabola.cz Marie Fianová, mluvčí TV Nova.

"Volně k dispozici" znamená, že TV Smíchov je podobně jako signál kanálů TV Nova, Nova Cinema či TV Fanda poskytován zdarma. Provozovatelé satelitních platforem pro zařazení programu musí najít potřebnou kapacitu a šířit program na vlastní náklady - sama TV Nova s vlastní satelitní distribucí TV Smíchov na Astře 3B zatím nepočítá.

"Neplánujeme distribuci Smíchova na naše náklady," uvedl serveru parabola.cz Jaromír Glisník, předseda představenstva společnosti M77 Group. "Mnoho programů šíříme na vlastní náklady a vždycky to musí dávat nějaký komerční smysl. To platí pro všechny programy, i pro Novu," dodává.

Komerční smysl má především u placených programů, které pomáhají rozšiřovat počet zákazníků provozovatele pay-tv. Neplacené stanice, které se chtějí objevit v nabídkách CS Link a Skylink, si musí zajistit satelitní kapacitu a platit za ni. Televize Nova zatím nemůže umístit svůj kanál Smíchov na satelit - licenci má pouze k terestrickému šíření.