CryptoBox 800 UHD

Programové tipy Prima ZOOM z 11. týdne

| redakce | tisk

Tematické premiérové bloky pondělí až neděle od 20.00 do 23.00: Největší katastrofy; Po stopách historie; Fascinující příroda; Zaostřeno na války; Úžasné oceány; Zázraky říše zvířat; Tajemství Země a vesmíru (+ Dinosauři).

11. 3. 21.00 - Thajsko - Vražedné tsunami
Během dovolené na thajském ostrově Koh Lanta o Vánocích v roce 2004 se producentka Amanda Murray octla uprostřed zkázy. Koh Lanta byl jako zázrakem před nejhorším dopadem tsunami, která řádila po celém pobřeží, ušetřen. Ale sousední ostrov Koh Phi Phi, vzdálený jen 30 kilometrů, byl úplně zdevastovaný a počet obětí dosáhl v době natáčení 1 500. Film Thajsko - Vražedné tsunami se snaží vyrovnat s hrozivými následky a ukazuje, že katastrofa ovlivnila životy obyvatel obou ostrovů rozdílným způsobem.

12. 3. 21.00 - Jeskynní lidé z Himalájí
Archeolog se drží lana, které visí ze stopadesátimetrového útesu. Pod ním se rozevírá temné ústí jeskyně. Jediný způsob, jak se dostat dovnitř, je jít dolů. Dr. Mark Aldenderfer nemá zálibu v extrémních sportech, ale vášeň pro vědu je silnější. Společně se zkušeným horolezcem Petem Athansem hledá starověké mumie. Jejich cílem je odhalit tajemství, která zůstala ukrytá ve vysokohorských hrobech po několik tisíciletí. Dokument Jeskynní lidé z Himalájí dokazuje, že lidé přišli do těchto nehostinných končin dříve, než se myslelo.

13. 3. 21.00 - Netradiční zvířecí přátelství
Vydejte se na cestu světem a seznamte se s nejpodivnějšími zvířecími kamarády v novém pokračování Netradičních zvířecích přátelství. Zábavný pohled na obdivuhodné přátelské vztahy mezi slonem a ovcí nebo jaguárem a psem vznikal mimo jiné ve zvířecím útulku poblíž americké Atlanty. Právě tam si spokojeně žijí bok po boku odvěcí rivalové lev, tygr a medvěd. Uvidíte také rodinu, která ve svém srdci i domově našla místo pro takového drobečka, jakým je hroch.

14. 3. 22.00 - Bitevní strategie a taktiky - Blokáda
Jak se vyvíjely moderní válečné strategie v průběhu 20. století, v čem spočívají, jaké jsou jejich výhody a nevýhody, kde byly použity a s jakými výsledky? Od první světové války až po invazi do Iráku, od obojživelných operací po guerillový boj. Špičkový seriál pro všechny, kdo se nespokojí s povrchním výkladem - po téhle bitvě může být opravdu každý generál. Seriál zdobí skvělé záběry z akce i přehledná vysvětlující grafika.

15. 3. 22.00 - Lovci žraloků - Touha po krvi
Velký bílý žralok je jeden z nejobávanějších predátorů naší planety. Dosahuje rychlosti 40 km/h, váží přes dvě tuny a v jeho tlamě se ježí tři sta ostrých zubů. Posádka odvážných rybářů a vědců si dala za úkol prohloubit naše znalosti o tomto vládci oceánu - po celém světě žraloky pronásledují, aby je mohli po velkém boji vylovit, očipovat a poté vypustit zpátky.

16. 3. 22.00 - Lví zabijáci
Lev je nejobávanějším králem zvířat. Pověst zabijáka si vysloužil kvůli tomu, že uštve jakékoliv další zvíře. Nešetří nikoho - antilopy, buvoly, žirafy, a dokonce ani potomky vlastního rodu. Nemilosrdné zabíjení přesto není bez důvodu. Lvi nezabíjí jenom kvůli potravě, ale také kvůli zachování genů. V hodinovém dokumentárním filmu Lví zabijáci se můžete zblízka podívat, co obnáší být králem zvířat v největší africké přírodní rezervaci Selous.

17. 3. 21.00 - Zázraky sluneční soustavy - Mimozemský život
Obrovské ledové fontány vysoké přes 100 metrů, oceán ukrytý pod tlustou vrstvou ledu, mohutné bouře o dvojnásobné velikosti Země zbarvené prachem a plyny do krvavě rudé, gigantické sopky, které by mohly rozervat planetu na kusy. To je jen několik ze Zázraků sluneční soustavy. Pětidílný dokumentární seriál o dechberoucích krásách blízkého vesmíru využívá špičkovou digitální animaci a přivádí k životu fotografie pořízené přímo v kosmu.

zdroj: FTV Prima