CryptoBox 800 UHD

Řecká ERT s programy NET a ET3 na satelitu Astra 3B

| redakce | tisk

Z pozice platforem Skylink a CS Link začala vysílat řecká veřejnoprávní ERT (Ellinikí Radiofonía Tileórasi) své dva programy NET a ET3. Oba vysílají volně v MPEG-2/SD ( FTA) a jsou tak dostupné pro všechny diváky o řecké stanice.

Na základě rozhodnutí řecké vlády skončilo tamní veřejnoprávní médium ERT 12.6.2013. O práci tak přišlo kolem 2700 zaměstnanců. Nicméně lidé zaměstnaní v ERT protestují proti konci ERT a vysílají vlastní programy složené ze zpráv, informací a publicistiky přes satelit a web.

Řecká ERT s programy NET a ET3 na satelitu Astra 3B
▲ Řecká ERT s programy NET a ET3 na satelitu Astra 3B

Zrušení ERT vyvolalo řadu reakcí doma i v zahraničí. Měsíc po vypnutí ERT byla spuštěna nová řecká veřejnoprávní televize EDT (dnes DT) s menším rozpočtem, která se zpočátku zaměřovala na starší filmy a dokumenty z archívu ERT a v další fázi začala vysílat zprávy a publicistické pořady.

Řecká ERT s programy NET a ET3 na satelitu Astra 3B
▲ Řecká ERT s programy NET a ET3 na satelitu Astra 3B

technické parametry - NET:

Astra 3B (23,5°E), freq. 11,484 GHz, pol. V, SR 1650, FEC 3/4, DVB-S/QPSK

technické parametry - ET3:

• Astra 3B (23,5°E), freq. 11,489 GHz, pol. V, SR 1667, FEC 3/4, DVB-S/QPSK

Symbol rate (SR) u obou SCPC kanálů je velmi nízká a pro příjem je proto nutný satelitní přijímač, který umožňuje přijímat SR pod 2000 ksymb/s.

Vstup programů ERT - NET a ERT - ET3 na satelit Astra 3B je poměrně překvapivý - pozici nevyužívá žádná řecká DTH platforma.

zdroj: Enosat + vl.info