ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
CryptoBox 800 UHD

Tipy Prima ZOOM: Obří vodopády Iguacu, Ďáblova bible

| redakce | tisk

Zůstaňte v zajetí těch nejkrásnějších záběrů, nejdojemnějších příběhů, nejtajemnějších záhad a nejpřekvapivějších skutečností na Prima ZOOM i ve druhém týdnu. Premiérové tematické bloky jsou vždy od pondělí do neděle v čase 18.00-20.00 a 20.00-22.00 hodin.

Z programové nabídky vybíráme:

6. 1. 18.00 - Krásy divokého Japonska
Japonsko je zemí samurajů, bojových umění, mangy a anime, technologických vychytávek i pestrobarevné popkultury. Japonci zbožňují Millerova Krtečka a Češi si myslí, že zemi na druhé straně světa z televizních obrazovek dobře znají. To je ale omyl. Přidejte se k týmu zvídavých kameramanů a odhalte přírodní krásy i tajemství Země vycházejícího slunce na cestě napříč japonskými ostrovy. Odměnou vám bude pohled na jedny z nejúžasnějších exemplářů divoké zvěře a rostlinstva.

7. 1. 20.00 - Velký útěk: Pravdivý příběh
Dlouhých 60 let americká výzvědná služba odmítala odtajnit práci jednotky známé pod jednoduchým označením MIS-X. Konečně si můžeme vychutnat její neobyčejný příběh. Dokument Velký útěk: Pravdivý příběh odhaluje, že MIS-X cvičila americké piloty, aby v případě upadnutí do německého zajetí posílali zpátky kódované zprávy. Ukazuje, jak jednotka ukrývala mapy, kompasy, rádia, a dokonce i zbraně mezi humanitárními zásilkami. Každý zajatý americký voják totiž věděl, že je jeho povinností pokusit se o útěk.

7. 1. 21.00 - Tajemství světových muzeí (Vatikán)
Největší poklady světa jsou opředené neuvěřitelnými příběhy. Proč je mistrovské dílo z Vatikánu pokryté rouhačskými nápisy? Jak Louvre chrání Mona Lisu? Dokumentární seriál Tajemství světových muzeí navštěvuje vyhlášené světové instituce a vypráví podivné, ohromující a fascinující příběhy spojené s dobře známými i poněkud obskurnějšími exponáty uloženými v jejich sbírkách. Ať už se zabývá novinkami o Mona Lise, Sixtinské kapli a zlaté masce krále Tutanchamona nebo záhadnou „tankovou místností“ v Britském muzeu přírodní historie, seriál je zábavnou kombinací zajímavostí o uměleckých dílech, jež dobře známe, ale i těch, o kterých jsme dosud neměli ani tušení.

Tipy Prima ZOOM: Obří vodopády Iguacu, Ďáblova bible
▲ Tipy Prima ZOOM: Obří vodopády Iguacu, Ďáblova bible

Foto: Obří vodopády Iguacu. Uvidíte na Prima ZOOM

8. 1. 20.00 - Obří vodopády Iguacu
Jsou jedním z nejneuvěřitelnějších přírodních zázraků na světě. Vodopády Iguacu se rozprostírají na hranicích Brazílie, Argentiny a Paraguaye na délce dvou a půl kilometru. Díky tomu jsou třikrát větší než slavné Niagárské vodopády. Ale teskně hučí úplně stejně, ne-li více. Rychlé vodní proudy a bohatý okolní porost deštného pralesa spolu navíc vytváří ideální podmínky pro různé druhy divokých zvířat i rostlin.

9. 1. 19.00 - Planety (Jiné světy)
Dokumentární seriál Planety je vzrušující jízdou napříč naší sluneční soustavou, která vám otevře oči. Unikátní pohled do nejbližších vesmírných končin je doplněný o nejnovější poznatky získané díky nedávným misím na Saturn a Mars. Dozvíte se o vzniku a vývoji planet i dějinách cest do vesmíru. Uvidíte, jak se naše chápání solárního systému výrazně změnilo nejen v minulých stoletích, ale také v nedávné době. Jedno paradigma po druhém bylo díky moderní technologii postaveno na hlavu. Planety navíc zachycují úžas, který naši vesmírní sousedé stále vyvolávají.

9. 1. 20.00 - Churchillovo temné rozhodnutí
Některé příběhy druhé světové války v učebnicích nenajdete. Během 40. let 20. století stála Velká Británie sama proti nacistickému Německu. Všichni známe příběh o letecké bitvě na obloze, o tom jak Britské královské letectvo vzdorovalo německé Luftwaffe s takovou vervou, že přinutilo Hitlera zavrhnout původní plán na invazi. V té době se ale událo ještě jedno důležité britské vítězství. Jenže to už nebylo tak slavné. Královské loďstvo rozstřílelo 1250 nepřátelských vojáků. Ne německých. Francouzských. Podle některých šlo o válečný zločin. Churchill to naopak nazval zvratem ve vývoji války. Po více než sedmdesáti letech přichází příběh o hříšném tajemství velkého britského vítězství.

9. 1. 21.00 - Tirpitz: Boj proti Hitlerově superlodi
Superloď Tirpitz byla navržená jako nejničivější zbraň Třetí říše. Sestra křižníku Bismarck byla nejmocnější německou lodí druhé světové války. Sama byla schopná zničit celý konvoj a jen myšlenka na ni mezi lety 1939-1944 děsila Churchilla, Roosevelta, Stalina i celé spojenecké loďstvo. Její potopení si vyžádalo téměř 40 pokusů během dlouhých pěti let. Tento film vypráví o hrdinství i čarování s technikou, díky kterým se konečně podařilo zničit loď Churchillem přezdívanou Bestie.

10. 1. 20.00 - Tajemství žraloků tygřích
V prostředí jihoafrického Žraločího parku, ve vodách zátoky Rocky Bay a u pobřeží jihoafrické provincie KwaZulu-Natal vznikl fascinující dokumentární film o životě žraloků tygřích. Odborník na žraloky Mark Addison se s těmito dravými rybami neohroženě potápí bez dýchacího přístroje, ochranné klece, nebo dokonce ochranného obleku. Díky tomu se dostává do bezprostřední blízkosti žraloků, takže na jejich těla může umístit sledovací zařízení. Podaří se mu úspěšně ověřit vlastní teorii, že se žraloci tygří rok po roce vrací na to samé místo?

10. 1. 21.00 - Lovci žraloků 3 (Pobřežní hlídka)
Lovci žraloků se vrací ve třetí sérii, aby prozkoumali migrační trasy žraloků tygřích a kladivounů, i světové žraločí super dálnice v tropickém východním Pacifiku. Mateřská loď Ocean osazená stále stejnou posádkou doplněnou novým vědeckým týmem složeným z odborníků, kteří patří k nejzkušenějším, proplouvá neznámými vodami u ostrovů Revillagigedos. K expedici se připojil i doktor Kladivoun Peter Klimley. S odvážnou posádkou vyzkouší nové techniky a možná najde odpovědi na některé palčivé otázky.

11. 1. 18.00 - Starověké objevy (Výpočty)
Když se řekne technika nebo technologie, vybavíme si to nejnovější, co dokážeme. Jenže technologie provázela lidstvo odpradávna. A koneckonců byla vždy tím nejmodernějším, co se člověku v daném historickém období zrovna podařilo vymyslet. Tento dokumentární seriál popisuje starověké technologie a dokazuje, že mnoho dnešních vynálezů má hluboké kořeny v minulosti. Ať už dávní vynálezci pocházeli ze starověkého Egypta, Číny, východní Asie nebo islámského světa, podařilo se jim vymyslet, mimo jiné, první počítač, samootevírací dveře, automaty na mince nebo zdokonalit lékařské postupy na nebohých gladiátorech.

Tipy Prima ZOOM: Obří vodopády Iguacu, Ďáblova bible
▲ Tipy Prima ZOOM: Obří vodopády Iguacu, Ďáblova bible

Foto: Ďáblova bible. Uvidíte na Prima ZOOM

11. 1. 19.00 - Ďáblova bible
Codex gigas váží přes 70 kilogramů, je údajně vyrobený ze 165 kusů telecích kůží a je největším středověkým manuskriptem na světě. Legenda praví, že tuto bibli zplodila zhoubná dohoda mnicha s ďáblem a její stránky jsou pokryté exorcistickými zaříkáváními i zobrazením samotného Satana. Film Ďáblova bible popisuje snahu renomovaných vědců a výsledky jejich bezprecedentní snahy zjistit, co se ukrývá za temnými stránkami a kdo je jejich autorem. Forenzní specialisté se snaží odhalit tajemství Ďáblovy bible za použití ultra-fialového fluorescenčního záření, analýzy písma a rekonstrukce textu.

zdroj: FTV Prima

Pracovní nabídky Profesia.cz

• 03.10.2022 - Manažer/ka zákaznického a technického servisu s AJ | služební vůz i k soukromým účelům (Moravskoslezský kraj, Česko)
• 03.10.2022 - Hledá pracovníky. Mzda až 35000 Kč/m. Pro muže i ženy. Ubytování (Ref. č.: GG) (Mikulov, Česko, Břeclav - Mikulov)
• 03.10.2022 - Operátor výroby • náborový bonus až 30 000 Kč ! (Kvasiny, Česko)
• 03.10.2022 - Operátor výroby • pouze dvě směny • Nýřany u Plzně (Nýřany, Česko)
• 03.10.2022 - Výrobní dělník/dělnice – HPP, žádné noční směny, vánoční i letní volno, profesní růst (Modletice, Česko)
• 03.10.2022 - Python Developer do české IT firmy - zajímavé projekty (Praha, Hlavní město Praha, Česko)
• 03.10.2022 - IT support L2 s němčinou | Home office!! (Ref. č.: A7404) (Praha, Česká republika)
• 03.10.2022 - Projektový specialista (Ref. č.: A7403) (Plzeň, Česká republika)
• 03.10.2022 - Logistics Application Manager (Ref. č.: A7023) (Cheb, Česká republika)
• 03.10.2022 - Pracovník měřemí a regulace v potravinářském průmyslu (Ref. č.: A7370) (Jilemnice, Česká republika)
• 03.10.2022 - Manager digitalizace logistických procesů - Cheb (Ref. č.: A7224) (Praha, Česká republika)
• 03.10.2022 - Specialista digitalizace logistických procesů - Cheb (Ref. č.: A7226) (Cheb, Česká republika)
• 03.10.2022 - Site Manažer s němčinou (Ref. č.: A7204) (Praha, Česká republika)
• 03.10.2022 - Dělník vodárenského zařízení (Ref. č.: A7402) (Příbram, Česká republika)
• 03.10.2022 - Pracovník ve výrobě (m/ž) (Ref. č.: A5940) (Staňkov, Česko, Domažlice - Staňkov)