CryptoBox 800 UHD

RTL spustila nový kanál Geo Television

| redakce | tisk

Německá vysílací skupina RTL dnes spustila nový tématický kanál pod názvem Geo Television. Stanice vznikla ve spolupráci RTL Deutschland s vydavatelstvím Gruner + Jahr.

Geo Television se zaměří především na dokumentární filmy. "Naším cílem je vysílat ty nejlepší dokumenty ze světa," říká Klaus Holtmann, šéf placených televizních stanic mediální skupiny RTL.

RTL se odvážila vstoupit do segmentu, který je již dobře obsazen jinými dokumentárními programy jako například National Geographic, Nat Geo Wild, History či Spiegel Geschichte. Řadu dokumentů vysílá i několik bezplatných stanic jako například Phoenix, ZDFinfo či Arte.

Geo Television se zaměří především na dokumenty o přírodě, technice, průzkumech, dobrodružství a světové historii. V prvních šesti měsících vysílání kanál přinese více než 40 pořadů, které budou v německé televizní premiéře.

Stanice Geo Television je poskytována jako placený kanál. Zatím je program dostupný jen klientům IPTV platformy Telekom. Stanice je dostupná i v HD rozlišení.

Zatím není jasné, zda se program objeví i u dalších operátorů placené televize.

zdroj: Digital Fernsehen