CryptoBox 800 UHD

Mooz Dance v kódu pro freeSAT, Focus Sat a Digi TV

| redakce | tisk

Rumunský operátor ESS (Eastern Space System) provádí na jednom z transpondérů satelitu Thor 6 technické testy se systémy podmíněného přístupu. Na transpondéru 39 se objevila programová pozice pod názvem ESS-test. Na ní běží vysílání televize Mooz Dance bez zvukového doprovodu.

Provozovatel hudební televize pro mladé Mooz Dance koncem dubna ohlásil zakódování programu na distribučním satelitu Thor 6 (0,8°W). Stanice bude po tomto termínu dostupná jen pro předplatitele platforem, které ji zařadí do svého programového rastru.

Mooz Dance na programové pozici ESS-test v MPEG-2/SD a je kryptován systémy CryptoWorks (CAID 0D02, 0D97), Irdeto (CAID 0653), Conax (0B02, 0B1C), Nagra MA (CAID 1802, 1880, 1882, 1815) a Viaccess. Což znamená, že jsou připojeny systémy karet platforem freeSAT (Česko, Slovensko), UPC Direct (Maďarsko), Focus Sat (Rumunsko), Digi TV Česká republika, Digi TV Slovensko, Nová Digi TV SK, karty pro kabelové operátory.

Mooz Dance v kódu pro freeSAT, Focus Sat a Digi TV
▲ Mooz Dance v kódu pro freeSAT, Focus Sat a Digi TV

Zařazení programu Mooz Dance do nabídky po 1.6.2014 zatím žádná platforma nepotvrdila. UPC DTH, poskytovatel freeSATu, ale uvedla, že se zařazení programu do nabídky nepočítá. Situace se ale může změnit s ohledem na zveřejnění záměru provozovatele Mooz Dance zakódovat signál a požadavky diváků na přidání programu do nabídky.

AKTUALIZACE 20:00 hodin - Kódovací systémy freeSATu, UPC Direct a Digi TV byly u testovacího kanálu ESS opět odpojeny.

technické parametry - Mooz Dance v kódu (pozice: ESS-test):

• Thor 6 (0,8°W), freq. 12,456 GHz, pol. V, SR 28000, FEC 7/8, DVB-S/QPSK