Potvrzena anomálie na satelitu ABS 2
| redakce | tiskTéměř zbrusu nový telekomunikační satelit ABS 2 zaznamenal anomálii v ruském svazku v Ku pásmu a omezil počet transpondérů. První zpráva o havárii na ABS 2 byla ohlášena 29. července 2014.
Mluvčí satelitního operátora ABS uvedl: "To vedlo k přerušení služeb. Pracujeme na obnovení provozu s výrobcem satelitu Space Systems Loral. Žádné další svazky nebyly ovlivněny a satelit jinak pracuje normálně
."
Některé z ruských transpondérů ale nefungují nebo pracují ale se sníženým výkonem, což může způsobovat problémy i v hlavní zóně pokrytí na parabolách o průměru 90 cm. Kapacitu v ruském svazku ABS 2 využívá zejména operátor ruské placené televize Raduga TV, který přesouvá programy a služby na jiné frekvence a upravuje i parametry multiplexů (snižuje symbol rate a FEC).
ABS 2 je vůbec prvním satelitem, který byl navržen a postaven speciálně pro satelitního operátora ABS (Asia Satellite Boradcasting) firmou Space Systems/Loral. Družice je umístěna na pozici 75°E. Ruský svazek v Ku pásmu může potenciálně šířit až 51 transpondérů.
zdroj: advanced television
Parabola.cz
Facebook
Twitter











20:05 Nominace na výroční ceny Český lev
20:00 Hrbáč
20:20 Aquaman a ztracené království
20:15 Kouzlo derby
20:10 Labyrint (1)
20:05 Sejdeme se na Cibulce
20:30 Záhady tela
20:05 Anjeli strážni
20:30 Susedia
20:20 V sedmém nebi