Astra 2E převzala multiplexy za Astru 2A
| redakce | tiskSatelitní operátor SES (Astra) ve spolupráci se svými zákazníky provedl v minulém týdnu migraci multiplexů ze staršího satelitu Astra 2A na novější družici Astra 2E. Kmitočty a parametry multiplexů byly zachovány, změnilo se pokryté území.
Pravděpodobným důvodem přesunů multiplexů na satelit Astra 2E je stáří družice Astra 2A.
Satelit Astra 2A byl vynesen v roce 1998 s kapacitou 32 transpondérů v prvních pěti letech provozu, poté 28 transpondérů. Očekávaná životnost satelitu byla 15 let. Teoreticky měla družice ukončit svůj komerční provoz již v roce 2013. Satelit vynikající konstrukce měl dostatek paliva pro pokračování služeb až do roku 2015.
zdroj: flysat.com + vl.info
Parabola.cz
Facebook
Twitter











20:05 Zázraky přírody
20:00 Bitva o Británii
20:20 Superlov III
20:15 Zákony vlka (8)
20:10 Labyrint 3 (3)
20:05 Sejdeme se na Cibulce
20:30 Záhady tela
20:10 Anjeli strážni
20:10 Gól sezóny
20:20 V sedmém nebi