Quantcast

TV Oranje i pro diváky platformy Skylink

| redakce | tisk

Holandská stanice TV Oranje mění transpondér na satelitu Astra 3B (23,5°E). S přesunem programu na jiný satelitní transpondér ale zůstává u stávajícího distributora - lucemburské mediální skupiny M7 Group.

TV Oranje se přesouvá z "holandského" transpondéru na kapacitu, kterou používá česko-slovenská platforma Skylink. Stanice je nadále poskytována jako placený kanál a proto je signál zakódován systémy Mediaguard, Nagra MA, Viaccess a na nové frekvenci rovněž systémem Irdeto (CAID 0624). Díky tomu je stanice dostupná pro zákazníky platformy Skylink od balíčku Multi, kteří sledují programovou nabídku na novějších dekodérech Irdeto.

Kanál TV Oranje je jakýmsi bonusem pro klienty Skylinku, kteří používají novější dekodéry se systémem podmíněného přístupu Irdeto. Na starších dekodérech typu CryptoWorks prostřednictvím Irdeto ICE karet není program dostupný.

Připojení jen systému Irdeto (CAID 0624) k programu Oranje není až tak překvapivým krokem. V Praze a okolí testuje operátor platformy Skylink kódování DVB-T programů JOJ Cinema a Filmbox Family rovněž jen skrz systém Irdeto.

TV Oranje je holandský hudební kanál zaměřený na holandskou hudbu - pop a šlágry. Stanici provozuje společnost TV Digitaal BV. TV Oranje slaví významné výročí - 10 let od svého spuštění.

technické parametry - TV Oranje:

• Astra 3B (23,5°E), freq. 12,109 GHz, pol. H, SR 27500, FEC 3/4, DVB-S2/8PSK

Reklama
Vybrané články