Široká nabídka DVB-T antén

Nova získala dvě nominace v soutěži Promax BDA Europe Awards

| redakce | Tisk

Skupina Nova se může pochlubit hned dvěma nominacemi v prestižní mezinárodní soutěži Promax BDA Europe Awards, která oceňuje nejlepší počiny v oblasti televizní reklamy, grafiky a vizuální prezentace. V nabité zahraniční konkurenci uspěl redesign sportovních stanic NOVA Sport 1 a 2 a scéna pěvecké show SuperStar.

Na podzim loňského roku přestavila skupina Nova nový koncept sportu a původní stanici NOVA Sport rozdělila na dva samostatné sportovní kanály NOVA Sport 1 a NOVA Sport 2. V souvislosti s touto změnou došlo také k výrazné proměně ve vizuální prezentaci stanice - získala nové logo, písmo, staniční identy a řadu dalších grafických elementů.

Už samotná nominace na Promax je v dnešní ostré konkurenci úspěchem a skutečným uznáním. Jsem přesvědčen, že nový design kanálů NOVA Sport, který jsme realizovali společně se studiem Oficina, je vynikající prací i v mezinárodním kontextu,“ říká Alan Záruba, kreativní ředitel skupiny Nova. V mezinárodní soutěži se proměna stanice dostala mezi nominované projekty v sekci TV a video promo prezentace, v kategorii General Brand Design Package.

Opomenuta nezůstala ani studiová scéna v pěvecké show SuperStar, která je nominována v sekci věnované nejlepším scénografickým projektům. „Jsem moc rád, že nominaci získal i společný projekt TV Nova a TV Markíza za set design pro SuperStar, architekta Jaroslava Holoty, který s námi spolupracoval i na redesignu zpravodajského studia TV Nova. Je ukázkou skvělé mezinárodní spolupráce v rámci mediální skupiny CME,“ doplňuje Záruba. Na výrobu skutečně velkolepé scény o rozměrech 32x16 metrů, jejíž instalace trvala 50 lidem celý měsíc, bylo použito 30 tun dřeva, 50 tun železa a 40 km kabelů. Osvětlení zajišťovalo 400 světel a otočná světelná konstrukce, tzv. Parasol Systems Star. Celé scéně vévodila 40 metrů široká a 10 metrů vysoká LED stěna. Diváci si v průběhu přenosů užili také řadu pyrotechnických efektů - ohňů, ohnivých fontán nebo plazivého dýmu.

Zda se nominace promění i ve vítězství se uvidí na březnovém vyhlášení cen v Barceloně, nicméně už samotné nominace jsou pro kreativní tým skupiny Nova velkým oceněním. „Moc si cením spolupráce s tvůrci, jejichž špičková profesionální práce a originální kreativní myšlení nám umožňují ve skupině Nova vytvářet nové projekty, které jsou přínosem pro naše diváky a také důkazem upřímné snahy o co nejlepší výsledky v oblasti self promotion a designu. Myslím, že společně tvoříme skvělý kreativní tým, na který jsem opravdu moc pyšný,“ uzavírá kreativní ředitel skupiny Nova.

zdroj: Nova